Metoda Sous Vide – kuchnia dla VIPa

przez | Kwiecień 23, 2014

molekuDzisiaj coraz częściej słyszymy, że panuje moda na zdrowe odżywianie. Jedni twierdzą, Iż jest to przede wszystkim to co zjadamy, inni zaś, iż najistotniejsze jest to, w jaki sposób potrawy zostały przygotowane. Na pewno jednak połączenie tych sposobów myślenia da najlepsze rezultaty.

Bardzo dobrym wyborem, jeżeli chcemy gotować zdrowo i tym samym zdrowo się odżywiać, na pewno będzie między innymi metoda Sous Vide. Polega ona na gotowaniu potraw w próżni.

Taki sposób ich przyrządzania pozwala przede wszystkim na zachowanie jak największej ilości niezbędnych składników odżywczych. Jeżeli dodatkowo wybierzemy produkty wysokiej jakości, jak na przykład ekologiczne warzywa czy owoce, o wiele zdrowsze, wtedy mamy pewność, iż przygotowany przez nas posiłek będzie najwyższej jakości.

Metoda Sous Vide być może nie jest łatwa do wykonania, potrzeba bowiem do tego odpowiednich urządzeń. Ale na pewno efekty, jakie daje, są niezwykle dobre, warto więc pomyśleć nad zainwestowaniem w odpowiednie urządzenia, dzięki czemu bez problemu będzie można przygotować posiłki we właściwy sposób.

Konieczne jest przede wszystkim urządzenie, które pozwoli wytworzyć próżnię w woreczkach w których potem produkty będą gotowane. Jednakże metoda Sous Vide wymaga, aby woreczki z żywnością były gotowane w odpowiedniej temperaturze, nie można ich więc wrzucić do garnka i pozostawić, musimy się także zaopatrzyć w odpowiednie urządzenie, które pozwoli na kontrolowanie temperatury w czasie gotowania, aby nie przekracza zalecanej dla danej potrawy wartości.

Czas gotowania potraw przy zastosowaniu tej metody jest bardzo różnorodny, i zazwyczaj uzależniony przede wszystkim od jej rodzaju.

Zawsze dokładny czas oraz temperatura gotowania podawane są za każdym razem w przepisie. Może się bowiem okazać, iż przygotowując dwie różne potrawy, jednak z podobnymi składnikami, musimy zastosować odmienny czas gotowania potraw. Jednak jeżeli ściśle będziemy się trzymać wytycznych, na pewno smak i aromat potraw będą niepowtarzalne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.