Meble w stylu skandynawskim

przez | Wrzesień 10, 2013

skandynawskieStyl skandynawski charakteryzuje się prostotą, minimalizmem i funkcjonalnością. Wnętrza mają być przestronne i praktyczne, w związku z czym są dość oszczędnie umeblowane. Meble skandynawskie są projektowane tak, aby można było w nich zmieścić dużo rzeczy, równocześnie unikając niepotrzebnego bałaganu. W efekcie wnętrza uzyskują dość surowy, ale za to schludny i uporządkowany wygląd.

Producenci oferują wiele rozwiązań wielofunkcyjnych, które mają ułatwiać organizację pracy.

Do produkcji mebli skandynawskich wykorzystuje się różnego rodzaju materiały, od wysokiej jakości drewna począwszy, na metalach i plastikach z recyklingu skończywszy, jednakże końcowy produkt zawsze cechuje się eleganckim i nowoczesnym wyglądem.

Dominują jasne kolory, dzięki którym wnętrza są bardziej „żywe”. Elementy ozdobne są zawsze podporządkowane praktycznym rozwiązaniom, i chociaż nierzadko są bardzo oryginalne, to zawsze mają subtelny i nienarzucający się charakter. Wymóg przestronności prowadzi także do tworzenia mebli o stosunkowo niewielkich rozmiarach, dzięki czemu skandynawski wystrój jest możliwy do uzyskania także w mniejszych mieszkaniach.

3 myśli nt. „Meble w stylu skandynawskim

  1. Ameba

    Mnie zawsze podobały się skandynawskie pomysły na ogród – nawet ten zimowy, robiony typowo pod zadaszeniami, czy cały w szkle wyglądał extra. Do środka jakaś gustowna leżanka z technorattanu, jak np w sklepie ICASA, i ogród na zimę jak sie patrzy:)
    No o meblach samych nie wspominam, bo skandynawski minimalizm to jest klasa sama w sobie – bez nowobogackich przegięć:)

  2. Katarzyna

    Minimalizm jest w cenie, trudno się dziwić, ze skandynawskie meble są takie popularne:)
    Zresztą w domach dziś tak się urządza tez dekoracje – skromne, minimalistyczne, ale z polotem – sporo takich drobiazgów – ładnych, prostych, z duszą można znaleźć w sklepie http://witeks.pl/ – firma na polskim rynku od lat, cuda robią:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.