Lego – kultowe klocki

przez | Listopad 4, 2013

lego ninjagoNa rynku zabawek dla dzieci coraz częściej pojawiają się produkty, które nawiązują do seriali i filmów. Często owe programy są tworzone wyłącznie z myślą o wypuszczeniu na rynek kolejnej serii artykułów dla naszych pociech. Firmy prześcigają się w pomysłach w nadziei na nowe zyski, stąd tak ogromny zalew sklepowych półek coraz dziwniejszym asortymentem.

Zabawki dla dzieci są dzielone często na „dziewczęce” i „chłopięce”. Te dla mniejszych dziewczynek przeważnie zawierają różowe elementy, a dla chłopców- odcienie niebieskiego. Tak przyjęty podział kolorów istnieje dopiero od kilkudziesięciu lat, bowiem do czasów Drugiej Wojny Światowej kolor błękitny symbolizował płeć żeńską, a różowy- męską. Jednak kolorystyczne segregowanie płci często spotyka się z niechęcią wśród rodziców, zatem większość zabawek ma kolory neutralne, nawet jeżeli są sprzedawane z myślą o konkretnych odbiorcach.

W produkcji akcesoriów dla dziewcząt specjalizuje się firma Mattel, która początkowo zajmowała się tworzeniem lalek Barbie. Dzisiaj jej oferta jest tak szeroka, że próżno się w niej upatrywać podobieństwa do jej pierwszych zabawek.

Dziewczynki co jakiś czas są wręcz bombardowane kolejnymi pomysłami, których wypuszczenie na rynek poprzedzone jest przeważnie serią filmów, gazetek i reklam. Nie sposób już znaleźć zabawkę, która nie nawiązuje do konkretnego tematu.

Podobnie jest z zabawkami dla chłopców. Ci z kolei szczególnie upodobali sobie klocki Lego. Ninjago to seria, której powstanie również zostało zainspirowane cyklem odcinków opowiadającym o przygodach japońskich wojowników. Podobnie jest z innymi seriami dostępnymi w sklepach Lego. Za każdym razem, kiedy do kin wchodziła kolejna część „Piratów z Karaibów”, fabrykę Lego opuszczały figurki nawiązujące do filmu.

Dla dzieci posiadanie figurki z ulubioną postacią to niesamowita frajda. Dlatego właśnie rodzice przymykają oko na cenę klocków i co jakiś czas kupują swoim pociechom ulubionych bohaterów. Rzeczywiście, nie jest to tanie hobby, ale przecież takich prezentów nie sprawia się co dzień.

Jedna myśl nt. „Lego – kultowe klocki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.