Kupujemy rowerek biegowy dla dziecka

By | Marzec 14, 2017

Rowerki biegowe w ostatnim czasie biją rekordy popularności. Duży udział w tym zakresie odgrywa szereg atutów przemawiających za ich używaniem. A zatem zastanówmy się, jakimi kryteriami powinien charakteryzować się idealny rower, aby służył naszej pociesze jak najdłużej.
Jako, że rowerki biegowe nie są wyposażone w pedały, pobudzają do pracy całe ciało dziecka, co oczywiście nie pozostaje obojętne na jego wszechstronny rozwój. Jak przekonują nas producenci, przygodę z tym pojazdem może zacząć już 1,5 roczny maluch.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar?

Aby jednak nasza pociecha rzeczywiście korzystała z prezentu, musi być właściwie dopasowany do jego wzrostu. Przekonamy się o tym obniżając maksymalnie siedzenie. Jeśli malec ma nogi postawione na podłożu i opiera je całą stopą, wtenczas mamy pewność, że jest dobry. Jeśli będzie sięgało palcami lub przechylało się na którąś ze stron, wówczas będzie za duży. Tego typu rowerki biegowe wcale nie posłużą maluchowi na dłużej. Wręcz przeciwnie! Może powodować, oprócz braku satysfakcji z korzystania, również kłopoty zdrowotne, albowiem dziecko asymetrycznie przechylone na jedną ze stron może mieć w przyszłości kłopoty z wadami postawy.

Czy warto go kupić?

Wielu rodziców zastanawia się, czy zakup rowerka biegowego to trafna inwestycja. Odpowiedź brzmi – oczywiście, że tak! Dlaczego? Decyduje o tym wiele powodów. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na trening równowagi, wspierając siłę mięśni. Umożliwia lepszą koordynację, rozwijając przy tym zmysły dotyczące orientacji przestrzennej, oceny odległości czy umiejętności odpowiadające za naukę koncentracji, planowania i przewidywania zdarzeń. Zdobycie wszystkich tych cech lepiej przygotowuje smyka do rozpoczęcia bardziej skomplikowanych czynności, jaką już niebawem będzie nauka czytania i pisania. Należy wskazać jeszcze jedną zaletę korzystania z rowerka biegowego. A mianowicie przyswojenie nauki jego funkcjonowania gwarantuje łatwiejsze przejście na tradycyjny rower z pedałami, bez bocznych kółek.

Z drewna, metalu czy kompozytu?

Na rynku spotkamy się z olbrzymim asortymentem tychże produktów. Jedne są wykonane z drewna, inne zaś z metalu. Rodzi się wówczas pytanie. Jakie rowerki biegowe będą odpowiednie dla naszego smyka? Przewagą drewnianych jest z pewnością waga, o wiele mniejsza niż w przypadku modeli metalowych. Do tego dochodzi zwiększona odporność na wilgoć oraz skoki temperatur. Mankamentem pozostaje jednak ograniczona możliwość regulacji, stąd też wystarczają na krócej. Alternatywą mogą być rowery kompozytowe, jednak dużo droższe w zakupie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.