Kubki termiczne idealne podczas podróży

By | Listopad 13, 2013

kubkiKubki termiczne to naczynia utrzymujące przez kilka godzin tą samą temperaturę napoju. Dzięki technologii podwójnej ścianki z komorą próżniową, kubki takie działają jak termos. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla ludzi, którzy żyją w biegu i często niestety „dopijają” zimną już kawę. Dzięki takim naczyniom może się to zmienić.

Obecnie na rynku mamy bardzo bogatą ofertę kubków termicznych. Również przedział cenowy w jakim można je zakupić jest dość duży. Z pewnością jednak każdy może wybrać cos dla siebie.  Ważne by kubek termiczny miał szczelna pokrywę, która zapobiegnie wylewaniu się napoju, a także pomoże w utrzymaniu stałej temperatury  gorącego lub schłodzonego napoju. Co więcej nie ulatnia się dzięki temu zapach zaparzonego napoju- nasza kawa lub herbata nie straci swojego aromatu.

Dobrze jest jeśli pokrywka umożliwia picie napoju z kubka, bez jej zdejmowania Ważne jest by kubek termiczny był starannie wykonany przy użyciu najlepszych materiałów. Warto zdecydować się na przykład na kubek ze stali nierdzewnej z takim otworem by nie mieć problemu z utrzymaniem jego czystości. Zbyt wąski otwór, nawet jeśli zapewnia ładny kształt, jest po prostu niepraktyczny.

Na rynku pojawiły się też  kubki termiczne dla kierowców zasilane z gniazda zapalniczki. Naczynie takie nie dość, że utrzymuje stała temperaturę, to ma dodatkowo funkcję podgrzewania.

Niektórzy sprzedawcy maja w swej ofercie zestaw w którym kubek termiczny wyposażony jest nie tylko w grzałkę, ale również w dodatkowy dokręcany do kubka pojemniczek na cukier lub kawę. Kubki termiczne sprawdzają się doskonale nie tylko podczas podróży samochodem ale również podczas pieszej wyprawy w góry czy dłuższego spaceru.

Naczynie takie bez problemu można zapakować do plecaka i zajmie ono mniej miejsca niż termos.  Podczas wycieczki zawsze będziemy mieli napój o właściwej, pożądanej przez nas temperaturze. W nadchodzącym sezonie zimowym z pewnością zakup takiego kubka będzie strzałem w dziesiątkę.  Tego typu zakup będzie też na pewno świetnym, praktycznym prezentem dla niejednej osoby.

 

One thought on “Kubki termiczne idealne podczas podróży

  1. Agnieszka

    Bez takiego kubaska nie wyobrazam sobie wyjścia na delegację:) czy do biura

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.