Kredyty dla zamożnych

By | Sierpień 30, 2013

pieniadzeChociaż przeciętny Polak ma problem z otrzymaniem kredytu, to jednak okazuje się, że zamożniejsi klienci nie mają większego kłopotu z uzyskaniem nawet bardzo dużych kwot. Co więcej, mogą przy tym liczyć na warunki, jakie zwykłym obywatelom nawet się nie marzą. Niskie oprocentowanie, dogodne raty, brak prowizji – mają szansę na wszystkie te udogodnienia.

Analizując oferty poszczególnych banków, można zauważyć, że chociaż zamożniejsi mają większe potrzeby i niejednokrotnie chcą wziąć kredyt na kwotę wielokrotnie wyższą niż zwykli klienci, to jednak najczęściej wcale nie wydłuża im to terminu spłaty. Niemniej jednak, większość „klientów z wyższej półki” i tak byłaby w stanie poradzić sobie z takimi warunkami. Poza tym, okazuje się, że prowizje i inne opłaty wynikające z zaciągnięcia kredytu, w przypadku najwyższych kwot kredytów wcale nie są wysokie, a niejednokrotnie są nawet niższe niż w przypadku kredytów zaciąganych na mniejsze sumy przez zwykłych zjadaczy chleba.

Największa różnica jest jednak widoczna w przypadku odsetek. Można zauważyć, że zależą one głównie od ryzyka, jakie jest podejmowane przez bank przy udzielaniu kredytu. I tak oto, okazuje się, że zamożniejsi klienci mogą liczyć na oprocentowanie wynoszące zaledwie kilka procent podczas, gdy pozostali klienci muszą czasem zmagać się z oprocentowaniem przekraczającym nawet 20%.

Jeśli chodzi o to, jak banki określają status klientów, to najczęściej do wyższej rangi zalicza się te osoby, które w danym banku mają zdeponowane aktywa warte, co najmniej pół miliona złotych. Poza tym, do tego grona można zaliczyć klientów, których dochody podawane są w 5-cyfrowych liczbach.

One thought on “Kredyty dla zamożnych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.