Koszule nocne i ich najpopularniejsze rodzaje

przez | Sierpień 29, 2014

koszulaNocne koszule to chyba najbardziej charakterystyczny rodzaj damskiej bielizny przeznaczonej do spania. Oczywiście na rynku dostępne są także specjalne pidżamy przeznaczone dla pań, ale zdecydowana większość kobiet stawia właśnie na wygodne i często niezwykle atrakcyjnie wyglądające koszulki.

Obecnie kobiety mogą wybierać spośród niezliczonej liczby modeli i wzorów koszul nocnych, zaczynając od tych najbardziej typowych, po modele z odkrytymi, seksownymi dekoltami. Taka też jest podwójna rola, jaką w większości przypadków pełnią koszule nocne. Z jednej strony mają zapewniać komfort i wygodę kobiecie, z drugiej strony rozpalać zmysły partnera w sypialni.

Najpopularniejszy rodzaj koszul nocnych to przede wszystkim modele przeznaczone do spania. Tutaj nie chodzi o rozbudzenie wyobraźni partnera, ale przede wszystkim o zapewnienie maksymalnej wygody podczas nocnego wypoczynku. W tym przypadku największym zainteresowaniem pań cieszą się luźne koszule nocne często sięgające za kolana z długimi rękawami, sięgającymi przynajmniej łokcia. Na zimowe wieczory dobrze sprawdzają się koszulki wykonane z ciepłej bawełny. Z kolei na gorące lato, niezwykle przydatne okazują się przewiewne i lekki koszulki satynowe lub inne, wykonane z bardziej przewiewnych i miłych w dotyku materiałów.

W tym konkretnym przypadku kolor lub naniesiony na powierzchnię koszulki wzór ma znaczenie drugorzędne i stanowi indywidualny wybór każdej kobiety/dziewczyny. Jedne panie cenią sobie prostotę kroju i nie przepadają za dodatkowymi ozdobnikami. Inne wręcz przeciwnie, skłaniają się ku typowo dziewczęcym ozdobnikom w postaci grafik lub zabawnych wzorów umieszczonych na koszulce. Wybór w tym względzie nie ma praktycznie żadnych ograniczeń i zależy wyłącznie od indywidualnych upodobań konkretnej osoby – w końcu panie nie będą tu przez nikogo oceniane, no może poza samym partnerem.

Drugi rodzaj koszulek nocnych to modele bardziej frywolne. Ich cel jest zdecydowanie jednoznaczny – ma pomóc w rozbudzeniu namiętności i zapewnić dodatkowe emocje podczas nocnych igraszek w łóżku. Koszule nocne tego typu bardzo często posiadają liczne koronkowe zdobienia, wstążeczki i kokardki. Zazwyczaj wykonane są z delikatnej satyny. Bardzo często odkrywając więcej niż zakrywają. Dużą popularnością cieszą się modele z różnorodnymi wycięciami, dużymi dekoltami, a także wiązaniami, które w łatwy sposób można rozwiązać. Wybór konkretnego modelu zależeć będzie w tym przypadku przede wszystkim od odwagi i upodobań konkretnej kobiety i podobnie jak w przypadku tradycyjnych koszulek nocnych, jak najbardziej jest sprawą w stu procentach indywidualną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.