Kosmetyki z jagodami goji

przez | Styczeń 30, 2014

kremJagody goji uważane są za jedno z najważniejszych źródeł witaminy C. Twierdzi się nawet, że witaminy tej zawierają w sobie więcej nawet niż owoce cytrusowe. Dodatkowo, pełne są antyoksydantów, beta-karotenu i żelaza, cynku, miedzi, fosforu i innych minerałów. Mieszanka cennych składników odżywczych, która się w nich znajduje sprawia, że są niezwykle zdrowe, a dodatkowo, bardzo korzystnie wpływają na atrakcyjny wygląd. Ich regularne spożywanie gwarantuje świetne samopoczucie i dodaje energii na każdym kroku. Nic więc dziwnego, że do swojej diety wprowadziło je wiele gwiazd kina i estrady. Oprócz tego, jagody goji coraz częściej wykorzystuje się przy produkcji wysokiej klasy kosmetyków.

Stosowane w kosmetykach jagody goji mają, przede wszystkim, działanie odmładzające. Świetnie sprawdzają się więc w kremach przeciwzmarszczkowych oraz w innych preparatach dla skóry dojrzałej.  Stanowią również istotny składnik balsamów i pozostałych środków kosmetycznych do pielęgnacji skóry. Ze względu na dużą zawartość witaminy C, jagody goji pomagają w syntezie kolagenu, a dzięki temu uelastyczniają skórę, ujędrniają ją i dodają jej sprężystości, co powoduje, że jest ona atrakcyjniejsza zarówno pod względem wizualnym, jak również dotykowym.

Jagody goji pochodzą z Himalajów, gdzie są hodowane głównie przez tybetańskich mnichów. W tamtejszej medycynie naturalnej wykorzystuje się je już od ponad 2 tysięcy lat. Służą tam głównie do leczenia, chociaż bywają również wykorzystywane w kosmetyce. Używa się ich także w celach stricte kulinarnych. Stanowią m.in. dodatek do sałatek i ciast, muesli, są stosowane do kaszy, a poza tym, przyrządza się z nich herbatę. Na Zachodzie znane są od stosunkowo niedługiego czasu, jednak już robią furorę w kosmetycznym świecie!

Jedna myśl nt. „Kosmetyki z jagodami goji

  1. Kaja

    O to prawda, o jagodach goi swojego czasu czytałam bardzo dużo i choć nie miałam okazji używać kosmetyków na nich opartych, to wiele znajomych ma o nich super zdanie. Ja z racji na wrażliwą skórę naczynkową muszę raczej używać spaecjalistycznych dermokosmetyków (jak np z listy http://sintiva.pl/kategoria/skora-naczynkowa), więc na nowinki pokroju jagód goi jak na razie nie mogę sobie pozwolić, ale kiedyś – kto wie:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.