Koronkowe spódnice na małe i wielkie okazje

By | Styczeń 27, 2014

koronkowa-spodnicaKoronka to bardzo modny materiał. Po wielu latach macoszego traktowania koronka wróciła do łask projektantów, na salony i na ulice. Przestała wreszcie być kojarzona z kiczem i tanim pseudoromatycznym stylem. Koronka stała się materiałem bardzo popularnym. W szczególności tworzy się z niej sukienki i spódnice. Pojawia się także w innych częściach garderoby, od niewidocznej bielizny, poprzez bluzki, aż po element kurtek czy nawet butów.

Zajmiemy się jednak bardzo kobiecym i charakterystycznym elementem garderoby, jakim są spódnice.

Koronkowa spódnica to część garderoby każdej kobiety. Znajdzie się w szafie zarówno nastolatki, jak i kobiety dojrzałej, pewnej siebie i swojej sesualności. Koronka to bardzo delikatny materiał, jest to swego rodzaju plecionka z nici bawełnianych, lnianych czy innych. Z uwagi na swoje właściwości jest dość prześwitująca, więc najczęściej wymaga użycia dodatkowego materiału, stanowiącego podszewkę.

Nie obejdzie się bez takiego zabiegu w przypadku tworzenia spódnic z koronki. W przeciwnym wypadku koronka nie nadawałaby się do tego celu, gdyż byłyby one zbyt prowokacyjne.

Koronka stanowi małe dzieło sztuki i potrafi być bardzo misterna, dlatego wybór koronkowej kreacji jest dość odważnym krokiem. Żeby postawić na taki element garderoby, trzeba mieć bardzo duże wyczucie gustu i smaku, bo bardzo łatwo wpaść tutaj w pułapkę i stworzyć kreację z błędami. Na pewno nie można przeładować takiej stylizacji dodatkami, koronkowa spódnica sama w sobie jest bardzo ozdobna i powinna stanowić punkt ciężkości stylizacji. Koronka wymaga wiec małej ilości delikatnych dodatków, dobranych tak, by kobieta w takiej spódniczce nie wyglądała jak choinka.

Jeszcze do bardzo niedługiego czasu koronka była kojarzona z elegancją i wielkimi wyjściami. Dzisiaj dostępne w sklepach koronkowe spódnice są w różnym stylu. Dziś można tworzyć stylizacje z wykorzystaniem koronkowych spódnic na różne okazje. Wszystko znów zależy od doboru dodatków. Można ją wykorzystać do kreacji w różnym stylu. Na przykład delikatna koronkowa spódnica w pastelowych barwach połączona z białą bluzką, lekką biżuterią, sandałkami, naturalnie rozpuszczonymi włosami i naturalnym makijażem może stanowić przykład doskonałej, romantycznej propozycji stylizacji na wiosenny spacer.

Ta sama zaś spódnica może być doskonała w zestawianiu z butami na wysokim obcasie, skórzaną kurką, wyrazistą biżuterią i mocniejszym makijażem. Taka stylizacja nada się na randkę czy na większe wieczorne wyjście. Koronkowa spódnica doskonale podkreśla kobiecość i powinna znaleźć się w szafie każdej kobiety, na pewno niejednokrotnie będzie wykorzystana.

One thought on “Koronkowe spódnice na małe i wielkie okazje

  1. Damian

    Powiem szczerze że każdemu facetowi podoba się dziewczyna w spódniczce nawet na najzwyklejsze okazję a w koronki wszystko jest piękne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.