Komfort życia i większe oszczędności

By | Marzec 30, 2017

Zarówno firmy odpowiedzialne za produkcję, sprzedaż i dostarczanie wody, jak i przeciętni użytkownicy, odpowiedzialni są za straty wody. Straty, które dziś urastają do rangi wręcz kolosalnych. Z problemem tego typu zmagamy się od dawna. Firmy zaczynają monitorować, co dzieje się z wodą. W jaki sposób jest dostarczana i zużywana.

Na własne potrzeby oraz będąc przygotowaną dla użytkowników. Stosowanie odpowiednich urządzeń pomiarowych, o należytej klasie dokładności, sposób i użytkowania, a następnie wprowadzenie systemu monitoringu to podstawa. Do tego dochodzi szczelność instalacji, szybkie naprawy podczas wystąpienia ewentualnych awarii i działania profilaktyczne, które będą w stanie między innymi zapobiegać kradzieżom wody. Z kolei w domu nie tylko szczelność instalacji hydraulicznej odpowiada za starty wody. Przeciętni użytkownicy nie są świadomi, jak wiele litrów wody każdego dnia zużywają i jak wiele z nich jest tak naprawdę marnotrawionych. A istnieje sporo prostych rozwiązań, dobrych nawyków, które warto wdrożyć w życie codzienne. Połączenie działań przedsiębiorstw oraz tego, co robimy każdego dnia z wodą w mieszkaniu, domu, pracy i nie tylko, finalnie wpływa na oszczędności. Mniejsze rachunki, nie tylko za wodę. Ograniczenie strat wody oraz ogromne korzyści dla samego środowiska naturalnego.

W domu przede wszystkim trzeba sprawdzić, na ile szczelne są zastosowane instalacje. W tym celu wystarczy spisać dane z licznika, następnie przez 2h nie używać żadnych urządzeń sanitarnych i ponownie sprawdzić wartość na liczniku. Jeśli coś się zmieniło, prawdopodobnie mamy do czynienia z jakimś przeciekiem lub nieszczelnością. Niewielkie naprawy, wymiana uszczelek i tym podobnych, są w stanie przynieść duże korzyści. Inwestycja w wymianę całej instalacji wbrew pozorom też nie będzie aż tak drogą. Na koniec roku zobaczymy, jak wielkie oszczędności udało się poczynić w tej kwestii. Zachowanie postawy proekologicznej i wdrażanie dobrych nawyków użytkowania wody, przynosi oczekiwane korzyści. Poza standardowymi zmianami, jak chociażby pamiętanie o tym, by zakręcać kran podczas czynności pielęgnacyjnych, można pokusić się o zastosowanie specjalnych, oszczędnych konstrukcji. Na rynku znajdziemy między innymi krany z systemami, które napowietrzają wodę. Dając duży strumień, ale tak naprawdę decydując o mniejszym zużyciu wody. Straty wody jesteśmy w stanie zniwelować szybko i w dużym stopniu. A wspomagając w ten sposób działalność przedsiębiorstw, przyczyniamy się między innymi do poprawy sytuacji ekonomicznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.