Kolekcje porcelany Ćmielów

By | Listopad 30, 2012

porcelanaPorcelana wytwarzana w Ćmielowie należy do najsłynniejszych produktów tego typu w naszym kraju. Historia zakładów, które ją produkują sięga aż XVIIIw. Początkowo w fabryce pracowało tylko kilka osób, które zajmowały się wyrobem naczyń powstających z gliny i fajansu. Z czasem zaczęto używać specjalistycznych, na ówczesne czasy bardzo rozwiniętych metod zdobniczych. Na przestrzeni kolejnych dekad, zmieniali się zarówno właściciele zakładu, jak i same techniki produkcyjne oraz zdobnicze. Szczególnie często zmieniano metodę malowania, używając nowych barwników do malowania czy nakładając kalkomanię. W międzyczasie, zaczęto także używać doi produkcji naczyń porcelany.

Wśród wyrobów zakładów w Ćmielowie  znajdują się kolekcje ekskluzywne, które były projektowane nawet przez tak znane osoby, jak projektantka mody, Eva Minge. Każdy z zestawów zaliczanych do ekskluzywnych linii jest wykonany z zachowaniem szczególnej precyzji. Wszystkie elementy są perfekcyjnie dopracowane. Dodatkowo, niejednokrotnie przy ich wytwarzaniu stosuje się specjalistyczne materiały, np. pozłacając niektóre części. Ponadto, cechą charakterystyczną luksusowych kolekcji porcelany Ćmielów są wyjątkowe zdobienia, różnokolorowe motywy, które niesamowicie urozmaicają stół.

Porcelana Ćmielów do dziś słynie ze wspaniałych wzorów, jak też z wyjątkowej delikatności. Zaliczana jest do porcelany cienkościennej. Materiały używane do wyrabiania naczyń zaliczane są do tych najwyższej jakości. Najlepsi projektanci, wysokogatunkowe surowce oraz szczególna kreatywność pracowników sprawiają, że wszystkie kolekcje porcelany Ćmielów są równie piękne i zadowolą nawet te osoby, które mają bardzo wysokie wymagania.

2 thoughts on “Kolekcje porcelany Ćmielów

  1. twister Post author

    Bardzo piękna jest ta porcelana – urzeka nas.

  2. AnnaSzi

    Ja tam jakoś nie przepadam za rzeczami z porcelany, bo zawsze mam obawy czy można je włożyć do zmywarki ( a taką posiadam i nie zamierzam myc naczyń w rekach), czy nie. W sumie ładna, ale dopóki nie będzie mnie stać na zastąpienie zmywarki panią do zmywania, to nawet nie biorę takiego zakupu pod uwagę:D:D

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.