Koce piknikowe

By | Styczeń 3, 2012

koc piknikowyKiedy za oknem panuje ładna pogoda, warto wybrać się na piknik. To świetne urozmaicenie dla codziennej monotonii. Na piknik można zabrać dzieci lub przyjaciół, zanim jednak ich zaprosimy, powinniśmy odpowiednio przygotować się do naszej wyprawy.

Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w koce piknikowe, które na piknikach sprawdzają się znacznie lepiej niż zwykłe koce, którymi dysponuje większość z nas.

Co takiego wyróżnia koce piknikowe na tle innych?

Tego typu koce są większe od tradycyjnych. Ich spodnia część pokryta jest specjalnym nieprzemakalnym materiałem, dzięki czemu nawet  piknikowanie na wilgotnym podłożu nie będzie problemem. Wierzchnia strona koców piknikowych jest wykonywana z miękkich, przyjemnych w dotyku materiałów, które zapewniają pełen komfort wszystkim uczestnikom pikniku. Oprócz koców, dobrze jest zaopatrzyć się także w maty na piknik. Wybierając koc, czy matę, dobrze jest zwrócić uwagę na ich poręczność.

Po złożeniu powinny być łatwe do przenoszenia. Zapakowany po brzegi koszt piknikowy będzie wystarczająco ciężki.

Zakup odpowiedniego kosza to kolejny niezbędny wydatek. Im większy kosz, tym więcej smakołyków się do niego zmieści. Zdecydowanie najbardziej praktyczne są kosze ze specjalnym uchwytem na naczynia i sztućce montowanym na ich wieku.