Kierunki we Współczesnym Jubilerstwie Artystycznym

przez | Sierpień 12, 2012

Zainteresowanie dzisiejszych kobiet srebrną biżuterią jest ogromne. Nic osobliwego, ozdoby z tego kruszcu charakteryzują się niezwykłymi własnościami wizualnymi, a w połączeniu z kamieniami szlachetnymi stanowią konkurencję również dla wyrobów złotniczych.

Oprócz powszechnie osiągalnych wyrobów produkowanych seryjnie, interesującą ofertą i to co raz bardziej lubianą, są precjoza ręcznie wykonywane przez twórców rękodzielników.

Srebrna biżuteria artystyczna ( http://www.artsrebro.pl )ma tę przewagę, iż każdy produkt jest wyjątkowy, niepowtarzalny i tym samym wysoko oceniany. Dostępne techniki, jak utlenianie, czy wygładzanie jeszcze bardziej uwidoczniają oryginalność ozdób. Biżuteria ręcznie robiona w niewielkich warsztatach jubilerskich jest znaczącym elementem sztuki artystycznej.

Wymaga ogromnego kunsztu i zazwyczaj jest efektem praktyki i wrodzonego zamiłowania dziedzinami plastycznymi.

Takie wyroby charakteryzuje dokładność wykonani, oryginalność formy i wspaniała zdolność łączenia poszczególnych komponentów.

4 myśli nt. „Kierunki we Współczesnym Jubilerstwie Artystycznym

 1. twister Autor wpisu

  Zgadzam się w 100%! Współczesna biżuteria artystyczna to coś, co pozwala się kobiecie wyróżnić spośród tłumu tych, które mają an sobie „to samo”.
  A przy okazji wcale nie jest taka droga – robiona w niewielu egzemplarzach i często ręcznie nie wymaga niewiadomo jakich nakładów finansowych, więc i można ją kupić w dobrej cenie.

 2. AnnaSzi

  Owszem, zgadza się – a już postęp szalony w ogóle sprawia, że nawet zegarki stają się małymi dziełami biżuteryjno-jubilerskiej sztuki.
  Klasa.

 3. Patrycja

  Cóż…
  ja myślę, że po prostu kobiety kochają srebro równie mocno jak bondowskie diamenty:) I dlatego biżuteria srebrna, modne bransoletki z grawerką czy kolczyki Swarovski w srebrnej oprawia są w modzie od X czasu i ani myślą z niej „wychodzić”. A ja w prezencie na mikołajki zażyczyłam sobie od chłopaka takie srebrne cudo ze sklepu karmelo – czekam niecierpliwie:)

 4. karolka

  moda jest teraz na wyroby hand made i produkty które są robione ręcznie przez projektantów w jednym egzemplarzy co daje nam poczucie, że tylko my mamy tak piękną biżuterię i nikogo nie spotkamy na ulicy z podobnym świecidełkiem 🙂 trafiłam kiedyś na stronę gdzie opisane sa techniki, można samemu popróbować http://www.abcbizuterii.info

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.