Jakie to są zabawki kreatywne

przez | Sierpień 12, 2014

zabawkiBardzo często słyszymy, że jakaś firmą produkuje zabawki kreatywne. Jednak nie zawsze wiemy, jaki to dokładnie rodzaj zabawek i czym się wyróżnia spomiędzy innych. Znamy pojęcie zabawek edukacyjnych, które mają dzieci czegoś uczyć, jednak te są od nich trochę inne i mają przede wszystkim nieco inne przeznaczenie. Otóż ich zadaniem jest przede wszystkim pobudzanie wyobraźni maluchów oraz ich zdolności do tworzenia ciekawych rozwiązań.

Kreatywność to zdolność to tworzenia ciekawych rozwiązań, do czego na pewno potrzebna jest dobrze rozwinięta wyobraźnia. Dlatego też stymulowanie jej rozwoju, zwłaszcza u małych dzieci, często właśnie odbywa się przy pomocy dobrania odpowiednich zabawek.

Zabawki kreatywne to obecnie bardzo szeroka gama produktów, takich jak klocki, układanki czy wiele podobnych, muszą one zmuszać dziecko do myślenia, dawać możliwość tworzenia własnych rozwiązań, i najlepiej jeżeli nie jest to ilość ograniczona. Wówczas bowiem dziecko dość szybko może się znudzić. W przypadku natomiast odpowiednio dobranych klocków dzieci mogą się nimi bawić w nieskończoność, i cały czas podnosić sobie przysłowiową poprzeczkę, ponieważ możliwości mają w zasadzie nieograniczone. Po tym najszybciej można je odróżnić od innych zabawek.

O ile zabawki edukacyjne uczą wykonywania czynności, jak na przykład wciskanie guziczków, o tyle w zabawkach kreatywnych nie zwraca się na to uwagi, ciekawostką na pewno jest to, iż wiele z nich ma bardzo prostą i niewyszukaną konstrukcję, jak też czasem nawet dość ograniczoną kolorystykę.

Zdaniem bardzo wielu specjalistów od rozwoju dzieci to bardzo istotne. Jeżeli bowiem dzieci dostają zabawki, które praktycznie wszystko za nich robią wówczas nie muszą wysilać wyobraźni, aby stworzyć coś interesującego.

Dlatego nawet w ich opiniach proste i nieskomplikowane zabawki kreatywne to na pewno najlepsze rozwiązanie. Oczywiście na rynku jest coraz więcej różnorodnych zabawek, dlatego przed zakupem na pewno dobrze jest sprawdzić, czy są one odpowiednie dla naszej pociechy, przede wszystkim jak mowa o wieku. Bywa że niektóre zabawki są przeznaczone dla starszych dzieci, przede wszystkim ze względu na wielkość ich elementów. Jednakże dzisiaj, ze względu na to, że tego typu zabawki znajdują się w ofercie coraz większej ilości firm, na pewno wyszukanie idealnych nie będzie najmniejszym kłopotem. Także ich ceny zdaniem przede wszystkim kupujących je rodziców, zaliczają się obecnie do dość przystępnych, dlatego też na pewno każdy rodzic może sobie bez większego problemu pozwolić na ich zakup po atrakcyjnej cenie.

Jedna myśl nt. „Jakie to są zabawki kreatywne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.