Jakie legowisko dla psa?

By | Październik 26, 2016

labradorJeśli posiadamy w domu psa, to zapewne przygotowaliśmy dla niego odpowiednie miejsce. Nawet jeśli pozwalamy czworonogowi leżeć na naszych meblach wypoczynkowych czy spać z nami w łóżku, to posiadanie przez niego legowiska jest odpowiednie z uwagi na komfort psychiczny. Oczywiście warto pamiętać, że takie legowisko powinno być również dobrze dobrane do potrzeb czworonoga.

Dziś w sklepach możemy wybierać różne legowiska dla psa, co jednak nie znaczy, że wszystkie będą tak samo dobre. Dobierając taki produkt musimy brać pod uwagę wiek psa, jego wagę, przyzwyczajenia, no i oczywiście komfort – zarówno psi, jak i nasz. Sprawdźmy zatem, jak dokonać właściwego wyboru pod kątem idealnego psiego legowiska.

Kształt i miękkość

Podstawowymi cechami legowiska dla psa są jego kształt oraz miękkość. W sprzedaży są najróżniejsze legowiska, z których te najbardziej popularne zwykle mają formę pontonu czy po prostu prostokątnego materacyka. Legowiska z cieńszego materiału lepiej sprawdzą się na czymś miękkim, np. jako uzupełnienie czy podkład na siedzeniu samochodu w czasie podróży. Im grubsze legowisko dla psa, tym większa szansa, że będzie dobrze izolowało zimno od podłogi oraz będzie dla psa wygodniejsze. Legowisko powinno być tym grubsze, im większy i cięższy jest pies, aby mogło stanowić wygodne miejsce do leżenia. Jeśli mamy ku temu miejsce, możemy zainwestować w legowisko w formie budki, zwłaszcza lubiane przez niewielkie czworonogi. Ciekawym rozwiązaniem jest tez legowisko w formie specjalnej kanapy czy łóżka na nóżkach, dobre w przypadku czworonogów, które nie mają wstępu na meble, a lubią spać nieco wyżej.

Specjalistyczne wkłady

Warto wiedzieć, że legowiska dla psa mogą nuć również bardziej specjalistyczne aniżeli te dostępne ogolnie w sklepach. Zazwyczaj dotyczy to legowisk typu dry bed – czyli takich, które swój początek wzięły z zastosowania weterynaryjnego. Takie legowisko ma różną miękkość, ale przede wszystkim doskonale wchłania wodę, dzięki czemu sprawdzi się u psów popuszczających mocz czy po prostu, jeśli chcemy, aby pies wysechł po spacerze. Dla psów starszych czy z problemami ortopedycznymi polecane są specjalistyczne legowiska dla psa z wkładem ortopedycznym, zapobiegające odleżynom oraz minimalizujące objawy bólowe. Jeśli natomiast mamy dla psa specjalną klatkę kennelową, to warto zorientować się, czy nie ma przypadkiem dostosowanej do niej maty na rozmiar – to najwygodniejsze rozwiązanie dla czworonoga, a zarazem estetyczne wyjście dla wyposażenia wnętrza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.