Jak zorganizować idealny bankiet

By | Marzec 16, 2017

Zaplanowanie eleganckiego bankietu, choć mogłoby się wydawać, że nie jest niczym trudnym stanowi jednak prawdziwe wyzwanie logistyczne. Przed organizatorem stoi szereg spraw, których dopilnowanie jest niezbędne do powodzenia całej imprezy. Należy wybrać salę, przygotować odpowiednie meble cateringowe, zadbać o jedzenie i atrakcje podczas uroczystości. Nie należy odkładać organizacji na ostatni moment, ponieważ może wtedy zabraknąć czasu na zadbanie o wszelkie szczegóły, które choć drobne, mogą znacząco wpłynąć na całokształt wydarzenia.

Krok pierwszy – sala i meble cateringowe

Przede wszystkim potrzebny jest lokal, w którym ma się odbyć bankiet. Musi dysponować odpowiednimi meblami cateringowymi w liczbie niezbędnej dla naszych gości. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na wiele dodatkowych szczegółów, nie wolno kierować się wyłącznie względami wizualnymi. Już na tym etapie trzeba się zastanowić, choćby wstępnie, jak zostaną ustawione meble cateringowe, sprawdzić jakie zaplecze oferuje lokal i czy dysponuje odpowiednią liczbą łazienek. Jeżeli uroczystość ma się odbywać w upalnym okresie roku, to niezwykle istotna jest kwestia klimatyzacji. Nawet na perfekcyjnie zorganizowanej imprezie goście nie będą się czuli dobrze, jeśli zostaną zmuszeni do przebywania w gorącym, dusznym pomieszczeniu.

Krok drugi – jedzenie i atrakcje

Posiłki stanowią jeden z najważniejszych punktów każdego bankietu i w dużej mierze od ich jakości zależy, jak ocenią całą imprezę zaproszeni goście. Nie wystarczy zadbać, żeby po prostu meble cateringowe były zastawione jedzeniem, ważne przede wszystkim jest to, co zostanie podane. Dziś często już odchodzi się od tradycyjnych obiadów i stawia raczej na lekkie, eleganckie potrawy, które widowiskowym podaniem robią dodatkowe wrażenie na przybyłych. Szczególną uwagę zwraca się na desery. To właśnie oryginalne ciasta, czy inne fantazyjnie przyozdobione słodycze najbardziej zapadają w pamięć gościom.

Nie należy jednak zapominać o dodatkowych atrakcjach mogących umilić wszystkim zaproszonym czas, kluczem do udanej imprezy nie jest jedynie pokrycie mebli cateringowych odpowiednią ilością potraw. Idealnym rozwiązaniem jest dobór odpowiedniej oprawy muzycznej. Jeżeli organizatorom zależy na eleganckim charakterze uroczystości to lepiej będzie zdecydować się na klasyczny zespół grający na żywo niż wybierać dj i muzykę z nagrań. Dopilnowanie tych podstawowych wskazówek z pewnością sprawi, że impreza zostanie przez wszystkich uznana za udaną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.