Jak zaprojektować biuro dla VIPa?

By | Lipiec 15, 2014

skyscraperFirmy funkcjonujące w biurach powinny zastanowić się profesjonalnie nad ich właściwym układem i innymi cechami. Projektowanie wnętrz przechodzi także na grunt działalności gospodarczych, dlatego warto zapoznać się z podstawowymi założeniami aranżacji, mającej docelowo przyciągnąć klientów właśnie do twojej oferty.

Podział biurowej przestrzeni kluczowy z motywacyjnego punktu widzenia

Przedsięwzięcia biznesowe posługują się zazwyczaj pojęciem identyfikacji wizualnej. Służy ona wyróżnieniu marki z otoczenia konkurencyjnego. W identyfikacji wizualnej zawiera się określony układ barw i nie powinno się od niego odchodzić, ani w materiałach reklamowych, ani właśnie podczas projektowania biura. Psychologia koloru ma tutaj duże, a wręcz fundamentalne znaczenie. Projektowanie wnętrz w Warszawie wskazuje, że kolor czerwony pobudza konsumenta do wykonania zadanej akcji. Czerwień idealnie łączy się z żółtym w kwestii kontrastu komercyjnego (wystarczy spojrzeć na oferty chwilówek, Biedronki, McDonald). Nie należy jednak przesadzać z konstrukcją pomieszczeń w taki sposób, ponieważ pracownicy szybko się zniechęcą, zaczną chodzić rozdrażnieni.

W biurach spiszą się kontrasty barw ciepłych i zimnych, równoważąc atmosferę, dając motywację do realizacji działań. Zadbaj o to, aby w biurze było cicho, a każdy zatrudniony miał uporządkowane miejsce wykonywania obowiązków. Zamiast zwykłych mebli zamów ich stworzenie od podstaw, pod konkretne potrzeby i tak, żeby nie zajmować zbyt wiele miejsca. To ostatecznie ograniczy koszty zarządzania przestrzenią. W nowoczesnych biurach występuje strefa robocza, wypoczynkowa, kuchenna, higieniczna.

Małe czy duże biuro (różnice)?

Małe powierzchnie są absolutnie niewskazane, ponieważ krótko mówiąc męczą pracowników. Przesadnie duże powierzchnie natomiast generują chaotyczne zachowania, wydłużają komunikację. Równowaga w tej kwestii jest, jak najbardziej wskazana. W biurze trzeba koniecznie wyeliminować zagrożenia bezpieczeństwa, strefy zatkane, np. kablami lub innymi gadżetami, itp. Do tego przyda się maksymalizacja oświetlenia naturalnego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.