Jak wybrać odpowiednie srebrne kolczyki?

przez | Maj 26, 2014

kolczykiSrebro jest metalem szlachetnym, który zdobywa uznanie coraz większej liczby kobiet. Złoto przestało być wyznacznikiem bogactwa. Skorzystało na tym srebro, które doskonale sprawdza się jako surowiec do tworzenia niebanalnej biżuterii – także kolczyków.

Jak zatem wybierać srebrne kolczyki, aby spełniały nasze wymagania?

Dobierz kolczyki do urody

Dobrze dobrany detal może stanowić wspaniałą ozdobę każdej, nawet najprostszej stylizacji. Wybierając kolczyki warto się zastanowić, czy poza tym, że podoba nam się dane wzornictwo i że jest niezwykle modne, czy będzie pasować do urody osoby, która będzie je nosić. Kobiety o smukłych kształtach i pociągłych twarzach z powodzeniem mogą ubierać bogate kolczyki srebrne nawiązujące swoją stylistyką do baroku czy czasów Bizancjum.

Tutaj doskonale sprawdzą się kolczyki w formie pawich piór, orientalnych kosztowności czy okrągłych wielkich cygańskich kół. Kobiety o okrągłych rysach twarzy powinny raczej unikać nadmiernych zdobień, które dodatkowo optycznie poszerzają. Najlepszym rozwiązaniem jest pozostać przy prostych, dość długich kolczykach w stylu nowoczesnym. W tym przypadku im kolczyki srebrne będą dłuższe i prostsze, tym bardziej wysmuklać będą rysy i sylwetkę.

Srebro w różnych stylizacjach

Srebro z powodzeniem może być wykorzystywane w różnorodnych stylizacjach zarówno casualowych, jak i wieczorowych. W stylizacjach codziennych, przeznaczonych do pracy warto zastosować dość proste elementy jubilerskie, takie jak kolczyki srebrne, które z pewnością przyciągną uwagę, ale zarazem nie będą głównym elementem dekoracyjnym przyćmiewającym pozostałe elementy stylizacji. Warto zwracać uwagę, aby w stylu casualowym nie przesadzić z nadmiernym zdobieniem, aby nie uzyskać efektu choinki. Dlatego też w codziennych sytuacjach – do pracy czy na zakupy sprawdzą się stosunkowo proste modele.

Co innego w stylizacjach wieczorowych! Zdecydowanie w takich momentach można poszaleć. Połączenie srebra z detalami błyszczącymi – na przykład z kryształami Svarovskiego będzie dawało niesamowity efekt dekoracyjny. Taki zestaw doskonale sprawdzi się w przypadku niezwykle bogatych kolczyków, które dodatkowo zostały poddane procesowi rodowania i posiadają niepowtarzalny blask.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.