Jak wybierać kredki do oczu?

przez | Wrzesień 5, 2013

kredkiOdpowiednio podkreślone oczy to sekret atrakcyjności wielu kobiet. Warto więc zdecydować się na ten krok, jednak będąc świadomą przede wszystkim odpowiedniego zastosowania poszczególnych kosmetyków oraz roli, jaką powinny one spełniać.

Jednym z najważniejszych kosmetyków, jakie powszechnie wykorzystuje się do podkreślania oka, są kredki do oczu. Chociaż w sklepach i drogeriach jest ich całkiem sporo, tylko niektóre potrafią być odpowiednio wykorzystane. Wyróżnić można bowiem bardzo wiele ich cech, które posiadają znaczenie podczas aplikacji tego kosmetyku.

Przyglądając się poszczególnym kredką, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na ich miękkość. Niektórzy producenci skupiają się przede wszystkim na tym, aby produkowane przez nich kredki do oczu były dosyć miękkie, podczas gdy inni wolą, aby były one odpowiednio twarde i grube. Oba rodzaje kredek potrafią sprawdzić się znakomicie, jednak tylko i wyłącznie wtedy, gdy są one odpowiednio wykorzystywane.

Kredka miękka nadaje się bardzo dobrze do pokrywania powierzchni powłoki górnej, idealnie czasami zastępując nawet bazę pod cienie lub same cienie, podczas gdy kredka twardsza powszechnie wykorzystywana jest do kreślenia linii na powiece dolnej.

Dzięki kredce twardej możliwe staje się pozyskanie zdecydowanie bardziej wyrazistego makijażu, idealnego na imprezę czy wieczór ze znajomymi.

Mówiąc o najważniejszych cechach, jakimi można opisać kredki do oczu, warto wspomnieć także o ich kolorach. Wyróżnić można ich naprawdę wiele, od czerni, przez fiolety i zielenie po żółcie i biel. Wybór odpowiedniego koloru zależy przede wszystkim od efektu, jaki dana kobieta chce uzyskać oraz od koloru oczu, jaki posiada.

Najbardziej neutralną jest kredka czarna, która znakomicie sprawdza się podczas podkreślania każdego rodzaju oka i to ona własnie powinna znaleźć się w kosmetyczce każdej kobiety.

Osoby z zielonymi oczami mogą natomiast dodatkowo zdecydować się na brązowe lub fioletowe kredki do oczu, podczas gdy osobom o oczach granatowych poleca się przede wszystkim granatowe, szare i zielona odcienie. Cech, jakimi charakteryzują się kredki poszczególnych producentów jest naprawdę wiele. Dzięki temu można wybierać między setkami rozmaitych kredek, mając pewność, że wśród nich na pewno gdzieś znajduje się ta idealna i niezastąpiona, która może uatrakcyjnić każdy makijaż, zarówno dzienny, jak i wieczorowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.