Jak urządzić małą łazienkę

By | Czerwiec 5, 2017

Być może wiele osób się nie zgodzi, ale łazienka jest bardzo trudnym pomieszczeniem do aranżacji. Duży wpływ na taki stan rzeczy ma jej mała powierzchnia. W mieszkaniach w bloku trudno o przestrzenną łazienkę, gdzie nie musielibyśmy ograniczać się do podstawowego wyposażenia.

Zupełnie inaczej sprawa się ma w domkach jednorodzinnych i wielorodzinnych. Sprawdź: Domy Bydgoszcz

Na przestrzeni lat zmieniała się również funkcja łazienki – od zwykłego pomieszczenia codziennej toalety do miejsca relaksu. W takim wypadku warto zadbać o odpowiedni wystrój. Warto wcześniej pochylić się nad potrzebami domowników i sprecyzować oczekiwania. Przecież zupełnie inaczej będzie wyglądała łazienka osoby starszej i studenta. Kiedy określimy oczekiwania, przyzwyczajenia oraz ilość domowników korzystających z łazienki, będziemy mieli solidną podstawę do stworzenia projektu.

Bardzo ważnym elementem jest właściwie dobrany sprzęt. Oczywiste jest, że nie każde urządzenie będziemy w stanie dopasować do naszej łazienki. Któż nie chciałby wielkiej wanny z hydromasażem w swoim domu? Jest to możliwe jednak wyłącznie przy dużym metrażu. Kiedy pomieszczenie jest małe, znacznie rozsądniejszym rozwiązaniem będzie kabina prysznicowa. Jeśli brakuje nam miejsca na pralkę, warto rozważyć usytuowanie jej w kuchni lub zakup pralki ładowanej od góry. Należy zdać sobie sprawę, że każdy sprzęt sanitarny wymaga wolnej przestrzeni, aby można było z niego swobodnie korzystać.

Wielką rolę w łazience odgrywają meble. O ile przy dużym metrażu mamy ogromną swobodę w wyborze, to w małych pomieszczeniach sprawdzą się zabudowy i meble wielofunkcyjne. Warto w takim wypadku również przestrzegać zasady jasnej kolorystyki, aby pomieszczenie wydawało się większe i zbytnio nie przytłaczało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.