Jak przewieźć lodówkę?

przez | Czerwiec 17, 2018

W niektórych przypadkach musisz samodzielnie postarać się o zorganizowanie transportu lodówki. Zakup nowej nie zawsze jest połączony z transportem realizowanym przez sklep, a tym bardziej problematyczny może być wywóz starej lodówki. Lodówka jest dość delikatnym sprzętem i tego typu ładunki trzeba transportować bardzo ostrożnie.

Zanim wyślesz lodówkę w podróż, należy ją opróżnić i wyjąć szuflady oraz półki. Ruchome wyjmowane elementy należy zabezpieczyć folią bąbelkową i spakować osobno. Transport lodówki najlepiej jest zlecić profesjonalnej firmie transportowej. Niestety często oferują one wygórowane stawki. Więc przewożąc używane sprzęty może się to po prostu nie opłacać. Najlepszym sposobem, żeby zaoszczędzić na transporcie lodówki będzie giełda transportowa. Znajdziesz na niej zarówno profesjonalnych przewoźników jak i konkurencyjne ceny.

Na giełdzie transportowej znajdziesz firmę, która zajmuje się przewozami ponadgabarytowych przesyłek i zlecisz transport lodówki. W swoim darmowym ogłoszeniu możesz zamieścić zdjęcia sprzętu przeznaczonego do przewozu, dodać jego wymiary oraz ustalić cenę, jaką możesz zapłacić za transport. Dzięki temu unikniesz otrzymywania ofert znacznie przekraczających Twój budżet. W odpowiedzi na ogłoszenie zgłoszą się do Ciebie przewoźnicy, którzy jadą w Twoim kierunku i dla których Twoja lodówka będzie tylko częścią ich całkowitej trasy. Z uwagi na fakt, że wybrany przewoźnik zabierze Twoją lodówkę „przy okazji”, cena przewozu będzie niższa, niż wtedy, gdy wynajmiesz przewoźnika na wyłączność.

Wybrany przewoźnik nie tylko odbierze i załaduje Twoją przesyłkę, ale też zabezpieczy ją odpowiednio i pomoże w rozładunku (jeśli wcześniej go o tym uprzedzisz). Np. lodówka jednego z użytkowników zlecających transport została przewieziona za 200 zł na odległość 293 km.

Przekonaj się, ile zaoszczędzisz na transporcie lodówki czy innego nietypowego ładunku. Wystaw swoje ogłoszenia na gielda.furgonetka.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.