Jak dobierać karmy weterynaryjne?

przez | Kwiecień 12, 2017

Żywienie psa czy kota zazwyczaj nie przysparza nam dużych trudności, o ile zwierzę jest zdrowe i nie ma żadnych problemów z trawieniem. Problematyczne staje się jednak żywienie zwierząt cierpiących na przewlekłe schorzenia, w przypadku których dieta musi być specjalistyczna, ale nie pełni funkcji leczniczej, a raczej – wspomagającą. W takim przypadku warto zasięgnąć opinii lekarza weterynarii.

Ten z kolei na pewno na czas podjęcia leczenia farmakologicznego zaleci naszemu psu odpowiednie preparaty odżywcze, zazwyczaj w postaci łatwo dostępnych w polskich sklepach zoologicznych karm weterynaryjnych Royal Canin. Tego rodzaju żywienie jest jednak na tyle dobrane do potrzeb zwierzęcia cierpiącego na konkretne schorzenie, że istotne jest skonsultowanie decyzji podania takiej karmy z lekarzem weterynarii.

Wsparcie w leczeniu

Przede wszystkim karmy weterynaryjne Royal Canin zbilansowane są w taki sposób, aby wspierać żywienie zwierząt z konkretnymi problemami zdrowotnymi podczas okresu leczenia. To sprawia, że znajdziemy wśród nich nie tylko karmy specjalistyczne przy np. chorobach układu moczowego, ale również oddzielnie przygotowane receptury na schorzenia nerek czy te poprawiające pracę wątroby. Dodatkowo są to również pokarmy podawane po rozmaitych zabiegach, np. tych chirurgicznych, również zakładających ingerencję w układ pokarmowy. W ten sposób zwierzę dostaje wszystkie niezbędne dla siebie składniki odżywcze, a jednocześnie ma ograniczoną ilość składników potencjalnie szkodliwych.

Dlaczego tymczasowo?

Praktycznie wszystkie proponowane karmy weterynaryjne Royal Canin powinny być pożywieniem tymczasowym. Zdarzają się rzecz jasna sytuacje, w przypadku których niezbędne jest przedłużenie podawania karmy na całe psie czy kocie życie, ale zawsze powinno być to zalecone przez lekarza weterynarii dotychczas prowadzącego terapię zwierzęcia. W innym przypadku karma stosowana jest tymczasowo, ponieważ jest żywieniem specjalistycznym. Ma ona wspomagać leczenie psa czy kota do momentu, gdy wróci on do zdrowia albo schorzenie będzie na tyle opanowane farmakologicznie, że przejście na mądrze dobraną karmę bytową stanie się po prostu wystarczające. W takim aspekcie karmy weterynaryjne Royal Canin porównać można do żywienia nutraceutykami.

Mokre i suche

Zaletą karm tego rodzaju jest to, że dostępne są zarówno w formie karm suchych, jak również i mokrych. To sprawia, że karmy weterynaryjne Royal Canin dobrze sprawdzają się przy żywieniu zwierząt wybrednych oraz takich, które mają specjalne potrzeby z uwagi na zdrowie, np. w podeszłym wieku czy z problemami stomatologicznymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.