Inteligentna rakieta tenisowa Babolat

By | Maj 13, 2014

rakietaBabolat jest francuską firmą zajmującą się produkcją sprzętu tenisowego. Swoją działalność rozpoczęła od 1875 roku i do dnia dzisiejszego cieszy się niesłabnącym prestiżem. Marka zyskała na popularności, gdyż rakietami tenisowymi Babolat grały takie osobistości, jak Stan Smith, Arthur Ashe, Björn Borg, Yannick Noah, Boris Becker, Pete Sampras, Lindsay Davenport.

Rakieta tenisowa Babolat – inteligentna gra

Dzisiaj rakietami firmy posługują się m.in. Rafael Nadal (Aeropro Drive), Andy Roddick (Pure Drive Roddick), Carlos Moyá (Pure Drive), Florent Serra (Pure Control), Julien Benneteau (Pure Drive+), Dinara Safina (Aero Storm), Kim Clijsters (Pure Drive), Nadieżda Pietrowa (Pure Storm MP), Anna Smashnova (Drive Z Tour), Anastazja Pawluczenkowa (Pure Drive), Agnieszka Radwańska (Drive Z Tour), Jerzy Janowicz (Pure Drive).

Babolat jeszcze z jednego względu cieszy się ogromną popularnością. Firma, jako jedyna, opracowała inteligentną rakietę, która komunikuje się ze smartfonem. To pierwsza taka na świecie, dlatego robi niebagatelną furorę. Rakieta tenisowa Babolat Play Pure Drive w oficjalnej sprzedaży pojawiła się w grudniu 2013 roku w USA. Od 2014 roku jest już powszechna globalnie.

Jej zadaniem jest zapisywanie i rejestrowanie danych powiązanych z wykonywanymi ruchami rakiety, które później można wykorzystać do poprawy własnej techniki gry. Wszystkie zgromadzone wyniki okażą się niezwykle pomocne w nauce, zmianie złych odruchów, ulepszając tym samym stylistykę uderzeń. Rakieta tenisowa Babolat jest czymś w rodzaju wirtualnego trenera i okazuje się pomocna podczas indywidualnego treningu. Wszystko za sprawą specjalnej aplikacji mobilnej oraz zastosowaniu kilku sensorów, które pomysłodawca umieścił w ramie oraz rączce rakiety.

Przez cały czas trwania treningu rejestrują one informacje i wysyłają bezprzewodowo połączeniem Bluetooth do smartfona z aplikacją Babolat Play lub poprzez USB na komputer. Dane z rakiety tenisowej Babolat są możliwe do odczytania na różnych sprzętach, w tym również na tabletach. Ułatwieniem będzie również posiadanie swojej platformy Babolatplay.com, gdzie możliwe będzie przeglądanie statystyk swojej gry oraz innych tenisistów.

Rakieta tenisowa Babolat jest nie tylko idealnym sposobem na poprawę własnej techniki gry, ale również umożliwia dzielenie się własnymi osiągnięciami z innymi, przez co możliwe jest poznanie technik gry poszczególnych tenisistów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.