Instrumenty klawiszowe, czyli muzyka dla VIPa

By | Czerwiec 12, 2014

fortepianInstrumenty klawiszowe kojarzą się dzisiejszym ludziom przede wszystkim z elektronicznymi keyboardami oraz zaawansowanymi technologicznie odpowiednikami tradycyjnych rozwiązań. Zapominają oni, że innymi popularnymi instrumentami z tej kategorii są przede wszystkim pianina i akordeony. Nowoczesna scena muzyczne zmieniła lekko tendencje oraz schematy myślowe odbiorców kategoryzując każdy instrument jako swoistą oddzielną wyspę.

W tak zwanej pop kulturze zobaczenie fortepianu, pianina czy akordeonu było przez pewien okres praktycznie niemożliwe, choć potrafiło się zdarzyć w wyjątkowo rzadkich przypadkach. Jednak ostatnio światowe trendy przeżywają swego rodzaju renesans.

W sferach muzycznych zorientowanych na masowych odbiorców coraz częściej zaczyna się używać instrumenty klawiszowe w całej swojej zaawansowanej rozciągłości dając odbiorcom możliwość doznania w pewnym sensie „nowych” uniesień muzycznych. Wraz z zachodzącą zmianą w trendach zachodzą również zmiany rynkowe. To, co popularne – jest pożądane – dobrze się sprzedaje. Skutkiem, czego przemysł wytwórczy stara się zapewnić coraz większym rzeszom klientów dostęp do wysokiej klasy instrumentów klawiszowych. Jednak popularyzacja pewnych rozwiązań w sferze muzycznej jest wyjątkowo trudna. Stworzenie dobrej jakości pianina czy akordeonu jest wyjątkowo żmudną i czasochłonną pracą, co przedkłada się bardzo widocznie na cenę końcową produktu.

Jednak nowocześni Europejczycy nie zrażają się ponoszeniem niekiedy bardzo wysokich kosztów. Zainteresowanie na powrót praktyczną sferą muzyczną przez masy w krótkim czasie stało się ciekawym problemem psychologiczno–socjologicznym. Część instrumentów zakupywana jest z powodów zawodowych przez muzyków w celach zarobkowych, część kupowana jest, jako narzędzia szkoleniowe w szkołach muzycznych, ale znaczna większość trafia do rąk klientów indywidualnych chcących się rozwijać.

Nie każdy posiada zdolności muzyczne jednak niektórych technik można się z powodzeniem nauczyć, co przeradza się w satysfakcję oraz zwiększa dodatnio samoocenę. Pianina jako wybór klienta indywidualnego powoli zaczynają być spychane na margines przez akordeon. Instrument ten taktowany jest dość egzotycznie – większość nowo praktykujących grę na tego typu instrumencie motywowana jest chęcią zabłyśnięcia niecodziennymi umiejętnościami wśród znajomych oraz zaznaczeniem swojego indywidualizmu.

Pozostawiając kwestię motywacji na boku, niezaprzeczalnym pozostaje fakt, że zainteresowanie instrumentami klawiszowymi zwiększa się coraz bardziej z każdym rokiem. Rynki produkcyjne już teraz nastawiają się na przyszłe zapotrzebowania opracowując niezbędne strategie marketingowe oraz przeprowadzając witalne badania jakościowo – terenowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.