Hokery barowe w mieszkaniu – kiedy po nie sięgnąć?

By | Lipiec 25, 2018

Wyposażenie współczesnych mieszkań może mocno zaskakiwać, zwłaszcza jeśli jego poszczególne elementy niekoniecznie kojarzą się nam z wnętrzami o funkcji mieszkalnej. Doskonałym przykładem takiego nietuzinkowego wyposażenia mieszkań mogą być hokery barowe, czyli niezwykle charakterystyczny rodzaj wysokich krzeseł, które na co dzień spotyka się w pubach, barach, a niekiedy również w restauracjach czy nowocześnie urządzonych kawiarniach. Czy tego typu krzesła sprawdzą się w każdym mieszkaniu? Kiedy warto zdecydować się na wprowadzenie takich mebli do wnętrza swojego domu?

Krzesła barowe w kuchni

To doskonałe rozwiązanie dla pomieszczeń o małym metrażu oraz wnętrz niezbyt ustawnych, w których umieszczenie klasycznego stołu jest zwyczajnie niemożliwe lub wyjątkowo niewygodne. Hokery barowe https://pubest.pl/pl/c/hokery-barowe/44 dostawione do wysokiego stołu o wąskim blacie, który ustawimy przy jednej z wolnych ścian w kuchni, potrzebują znacznie mniej wolnego miejsca niż klasyczne krzesła. Jeśli dodatkowo konstrukcja stołu umożliwi wsunięcie krzeseł barowych pod blat, wtedy dostępna przestrzeń użytkowa w kuchni dodatkowo się zwiększy. Niestety w tej opcji krzesła będą prawdopodobnie pozbawione wygodnych oparć, co w dość dużym stopniu zmniejszy komfort siedzenia i może rodzić niebezpieczeństwo upadku, zwłaszcza w przypadku młodszych użytkowników takich krzeseł – małych dzieci. Jeśli w domu są małe dzieci, zdecydowanie lepiej zdecydować się na zakup hokerów barowych wyposażonych w wyższe i szersze oparcia, które minimalizują ryzyko niekontrolowanego upadku na plecy.

Hokery barowe w salonie z aneksem kuchennym

To idealne miejsce do wykorzystania potencjału tkwiącego w tego typu meblach. Jeśli zdecydujesz się na budowę wyspy pomiędzy częścią kuchenną a częścią wypoczynkową salonu i wyposażysz ją w wysoką ladę, krzesła barowe będą dla niej idealnym dopełnieniem. W tej opcji wyspa z ladą pełnić będzie funkcję domowego baru, przy którym można usiąść, by coś przekąsić na szybko, wypić kawę czy drinka. Takie miejsce sprawdzi się również podczas organizacji niewielkich przyjęć dla znajomych.

Dzięki wyspie łączącej aneks kuchenny z wypoczynkową częścią salonu i dzięki dostawionym do wyspy wysokim krzesłom barowym wnętrze Twojego mieszkania wyda się znaczniej nowocześniejsze w odbiorze, co może pomóc w wykreowaniu określonego stylu jego aranżacji. Wysokie hokery to doskonały pomysł na wyposażenie wnętrz utrzymanych w nowoczesnej, nieco minimalistycznej stylistyce wykończenia, pełnych designerskich przedmiotów o fantazyjnych kształtach, ale i niezwykle prostej konstrukcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.