Hobby -kolekcjonowanie butów

By | Maj 26, 2010

W Polsce hobby kojarzy się z kolekcjonowanie znaczków, monet, ze sklejaniem modeli samolotów, lub zbieractwem modeli samochodów w stylu retro. Jednak współcześni kolekcjonerzy to bynajmniej nie są osoby w wieku emerytalnym, dla których hobby jest sposobem wypełnienia czasu wolnego. Współcześni hobbyści to osoby w pełni aktywne zawodowo, żyjące pełnią życia, mające niebanalne pasje. Do takich właśnie pasji należy na przykład kolekcjonowanie butów.

Kolekcjonowanie butów to pewnego rodzaju snobizm zbierania części garderoby, której raczej nie będzie się mieć okazji założyć. Buty stanowiące przedmiot kolekcji to wyszukane, niebanalne modele, które często swoim przepychem i wzornictwem wykraczają daleko poza tradycyjne myślenie o obuwiu. Oczywiście takie kolejce wymagają dość sporej przestrzeni na której się je gromadzi, oraz sporych środków finansowych, ponieważ takie kolekcje zawierają w sobie tylko najlepszych projektantów takich jak chociażby Manolo, Blahnik, Choo. Nie bez kozery mówi się jak cię widzą tak cię piszą, bowiem to właśnie szczegóły świadczą o tym jak zajmuje się pozycję.

Te szczegóły to między innymi jakość obuwia, to jak wyglądają buty, jak są marki, kto je projektował. Kiepskiej jakości buty z góry skreślają daną osobę. Kolekcjonowanie butów to pasja gromadzenia dzieł sztuki w formie użytkowej, stąd pewnie coraz większa liczba Vipów, którzy tej modzie ulegają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.