Historia pralek marki Whirlpool

przez | Sierpień 31, 2013

pralkaFirma Whirlpool to jedna z najbardziej cenionych marek produkujących sprzęt AGD. Choć mało, kto zdaje sobie z tego sprawę, to funkcjonuje ona na rynku już od ponad 100 lat. Pomimo tego, że na początku nic nie wskazywało, że jej założycielowi uda się osiągnąć sukces, to obecnie wartość rocznej sprzedaży Whirlpool Corporation szacowana jest na ok. 18 miliardów dolarów. W skład spółki wchodzi szereg mniejszych firm, a w zakładach Whirlpool pracuje łącznie przeszło 73 tysiące osób.

Whirlpool powstało w 1911r. po tym, jak w 1908r. Lou Upton postanowił wydać swoje oszczędności na inwestycje w spółkę zajmującą się wytwarzaniem artykułów gospodarstwa domowego. Kiedy firma splajtowała, pozwolono mu zabrać część sprzętów zaliczanych do jej majątku. Upton zdecydował się na ręczną pralkę, którą planował przebudować, tworząc z niej pralkę elektryczną. Jako, że zakończyło się to powodzeniem, 3 lata później, wraz z bratem i wujem postanowił powołać do życia produkującą pralki elektryczne firmę Upton Machine Company.

Pierwsza zamówienie obejmujące 100 pralek zakończyło się zwrotem, ponieważ żadna z maszyn nie działała. Jednak Upton postanowił zachować honor i naprawił każdą z pralek, ponownie odsyłając je firmie Federal Electric, która złożyła zamówienie. Klient był tak zadowolony, że zamówił kolejną, jeszcze większą turę pralek. Wkrótce po tym, pojawili się następni odbiorcy. Z każdym kolejnym rokiem ich liczba wzrastała. Dziś Whirlpool produkuje nie tylko pralki, ale i inne sprzęty AGD, a produkty firmy dostępne są niemal na całym globie.

2 myśli nt. „Historia pralek marki Whirlpool

  1. Sebastian

    Dziś na whirlpollem stoi zdecydowanie wyżej MIELE i Bosch, jeśli chodzi o AGD.

  2. Aleksandra

    Co racja to racja, kiedy Whirlpool był bardzo popularny, ale dzisiaj jakby trochę traci, w kazdym razie tak mi się wydaje. Dużo lepszy jest sprzęta Boscha (albo ja lepiej tą markę kojarzę), czy właśnie Miele – zwłaszcza że ich agd do zabudowy można teraz w naprawdę dobrych cenach sobie zamówić (np już na etapie projektowania mebli kuchennych, w http://www.torusmeble.pl/ – firma tyska. Ceny maja super jak się u nich zamawia i meble i agd.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.