Herbata czarna – mniam!

By | Grudzień 28, 2011

herbataSzczególnym rodzajem herbaty, po który sięgamy coraz częściej – jednocześnie coraz bardziej doceniając jej rolę jest popularna herbata czarna (różniąca się jednak znacząco, od produktów typowo marketowych, które z prawdziwa mocą czarnej herbaty niewiele maja wspólnego!)

Czarna herbata zawiera duże ilości teiny, dzięki czemu działa szalenie pobudzająco na cały ludzki organizm i jest stworzona dla neurotyków, którzy nie wyobrażają sobie pobudki, czy lunchu bez kubka mocnej, porządnie zaparzonej kawy.

Regularne sięganie po ten rodzaj herbaty zapobiega rozwojowi bakterii w naszym przewodzie pokarmowym, i zarazem pozwala na szybkie i skuteczne pozbycie się szkodliwych toksyn.

Spora zawartość fluoru chroni też zęby, a dobre flawonoidy wspomagają osłabione często pracą i stresem ludzkie naczynia krwionośne.

Ważne: choć herbata czarna jest gorzka, a nieprzyzwyczajonym do jej smaku może się wydawać mocna: nie należy jej słodzić (!), choć niestety jej smak jest dość gorzki i cierpki. Możemy kupować natomiast herbatę tego typu wzbogaconą o aromaty, który ułagodzą jej smak i pozwolą nam cieszyć się jej zdrowotnymi walorami.