Gdzie i kiedy kupić pamięć SO DIMM DDR3 1600MHz?

By | Czerwiec 9, 2017

Pamięć operacyjna to jeden z najważniejszych elementów technicznych każdego komputera. To ten rodzaj pamięci odpowiada za szybkość działania każdej aplikacji, z jakiej w danym momencie korzystasz. Taka aplikacja po uruchomieniu wczytywana jest do pamięci operacyjnej i w niej zapisywane są bieżące efekty pracy. Gdy pamięci operacyjnej jest zbyt mało, komputer zaczyna wykorzystywać twardy dysk komputera, co w drastyczny sposób obniża wydajność działania sprzętu i powoduje duże opóźnienia w działaniu wybranych aplikacji – przykład to wolne wczytywanie się zdjęć lub stron internetowych. Gdy chcesz zwiększyć wydajność działania laptopa, rozsądnym krokiem wydaje się inwestycja w dodatkowy RAM, zwłaszcza gdy tej bazowej pamięci było stosunkowo mało. A gdzie kupić taką pamięć?

Pamięć RAM w serwisie

Gdy dysponujesz stosunkowo nowym sprzętem, a jednak uważasz, że dodatkowy RAM jest Ci niezbędny do bardziej wydajnej pracy komputera, pamięć SO DIMM DDR3 1600MHz możesz zamówić bezpośrednio w serwisie danego producenta laptopów. Dzięki temu nie stracisz gwarancji na laptop i będziesz mieć pewność, że kość pamięci dołożona do Twojego laptopa nie będzie powodowała jakichkolwiek problemów sprzętowych – będzie w pełni wykorzystywana przez płytę główną Twojego komputera.

Pamięć RAM w sklepie ze sprzętem komputerowym

Gdy Twój laptop nie jest już na gwarancji lub gdy został on wyposażony w łatwo dostępny slot pamięci, który nie wymaga konieczności rozkręcania obudowy komputera, wtedy pamięć SO DIMM DDR3 1600MHz możesz kupić w pierwszym lepszym sklepie z akcesoriami do laptopów. Do wyboru masz dwie drogi: zakup karty pamięci w sklepie stacjonarnym – wtedy od razu możesz liczyć na jej montaż, lub zakup karty pamięci w sklepie internetowym – wtedy musisz ją zainstalować samodzielnie. Wbrew obawom wielu osób, samodzielny montaż pamięci RAM w laptopie nie jest szczególnie wymagający. Konstrukcja większości laptopów zapewnia łatwy dostęp do slotu pamięci, co upraszcza sprawę. Taką wymianę można przeprowadzić samodzielnie nawet wówczas, gdy trzeba rozkręcić całą obudowę laptopa, by dostać się do płyty głównej komputera. Przed tego typu pracą warto jednak poszukać instrukcji w Internecie, by przez przypadek nie uszkodzić obudowy czy płyty głównej laptopa.

Pamięć RAM SO DIMM DDR3 160MHz najłatwiej kupić we wspomnianych wyżej miejscach. Warto to zrobić zwłaszcza wtedy, gdy korzystasz z większej ilości aplikacji, które zużywają duże ilości pamięci operacyjnej. Przy standardowym użytkowaniu laptopa zalecana na dziś ilość pamięci RAM to 4-8GB.

Artykuł powstał we współpracy z https://www.esus-it.pl/product-pol-10012-Pamiec-RAM-1x-8GB-CRUCIAL-SODIMM-DDR3-1600MHz-PC3L-12800S-CT102464BF160B.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.