Garnki, które musisz mieć w swojej kuchni

By | Listopad 9, 2011

garnekIle kuchni, tyle różnych pomysłów na ich aranżację i wyposażenie. Są jednak takie akcesoria, bez których nie obędzie się żadna kuchnia. Należą do nich chociażby garnki. Trudno wyobrazić sobie bez nich przygotowanie choćby najprostszej potrawy. Wybór garnków dostępnych w sklepach jest naprawdę szeroki i jest w stanie zaspokoić nawet najbardziej wygórowane wymagania.

Możemy zdecydować się na zakup całego kompletu garnków, bądź też kompletować je samodzielnie.

Na jakie garnki powinniśmy zwrócić przy tym szczególną uwagę? W naszej kuchni powinny znaleźć się przede wszystkim garnki z pokrywkami. Pokrywki przyspieszają przygotowywanie potraw i zabezpieczają naszą kuchenkę przez zachlapaniem. Przy duszeniu mięs i przygotowywaniu gulaszy świetnie sprawdzają się garnki żeliwne, takie jak garnek z pokrywką gęsiarka.

garnkiDzięki grubemu dnu dobrze utrzymuje temperaturę przez długi czas. Świetnie sprawdza się także w przypadku zapominalskich pań domu – taki garnek jest o wiele bardziej odporny na przypalenie niż garnki z cienkiej blachy. Żeliwo jest bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia.

Inwestując w taki garnek, mamy pewność, że z powodzeniem będzie służył nam przez długi czas.

Nic dziwnego, że tak wiele pań domu ma go w swojej kolekcji i regularnie go używa przy przygotowywaniu posiłków.