Eleganckie buty

przez | Luty 5, 2014

butyTrampki, adidasy czy w okresie letnim sandały czy klapki – takie jest ulubione obuwie wielu panów. Jednak, gdy trzeba udać się na egzamin lub na  rodzinną uroczystość trzeba zadbać, aby nasz strój był dostosowany do danego wydarzenia. W związku z czym w takiej sytuacji obowiązkiem mężczyzn jest założenie garnituru i pasujących do niego eleganckich butów.

Uzupełnieniem wizytowego stroju mogą być wiedenki. Jest to rodzaj obuwia, które są wykonane ze skóry licowej. Najczęściej dostępne w kolorze czarnym, dzięki czemu najlepiej komponują się z garniturami o barwie czarnej klasycznej, granatowej lub również szarej. Gdy w naszej szafie wisi jedynie brązowy garnitur, wówczas należy wybrać brązowe lub wiśniowe eleganckie buty, bo tylko te najlepiej będą współgrać z tego rodzaju ubiorem. Wiedenki mogą występować także w postaci lakierowanej. W tym przypadku należy pamiętać, że obuwie lakierowane można zakładać tylko podczas wieczornych oficjalnych wyjść, najlepiej w towarzystwie fraka lub smokingu.

Drugim rodzajem eleganckich butów są angielki i one cieszą się o wiele większą popularnością od wiedenek, przede wszystkim jeśli chodzi o swobodę w poruszaniu się.  Jeśli wybieramy się na wielkie uroczyste wyjście, wówczas najlepiej będzie zdecydować się na kolor czarny angielek, ponieważ te traktowane są jako bardziej wizytowe.

Na co dzień, do eleganckiej koszuli czy biznesowych spodni można wybrać te w kolorze brązowym. Stanowią doskonałe uzupełnienie jasnych spodni.

Jeśli rozważamy temat eleganckich butów, to nie poprzestajemy jedynie na wiedenkach i angielkach. Trzecim wariantem wizytowego obuwia są monki, które stanowią rodzaj butów zapinanych z boku na jedną lub maksymalnie dwie klamry. A oprócz tego wyróżniamy jeszcze mokasyny, sztyblety, golfy, lotniki, chukka, białe bucksy albo dwukolorowe caponki. Ostateczny wybór jest uzależniony od pogody za oknem oraz od preferowanego stylu.

Mając pod ręką eleganckie buty bardzo ważną kwestią jest ich odpowiednia pielęgnacja. Gdy skóra uległa przemoczeniu, nigdy nie stawiamy jej w pobliżu dużego źródła ciepła (np. przy grzejniku), ponieważ skutki byłyby nie tylko opłakane, ale również nieodwracalne. Dlatego w takiej sytuacji umieszczamy do środka gazety, niejako wypychając but od środka i pozostawiamy go do wyschnięcia. Eleganckie buty bardzo lubią woski, kremy czy przeróżne pasty do czyszczenia, a od czasu do czasu szczotki do polerowania. Dzięki temu swoją świetnością będą cieszyć właścicieli  przez wiele sezonów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.