Ekskluzywne wnętrze: rośliny

przez | Październik 15, 2013

kwiatyPrestiżowe i eleganckie wnętrza – tak domowe, jak i biurowe, potrzebują odpowiedniej aranżacji – takiej, która spełnia nawet najbardziej wygórowane oczekiwania. Nie da się ukryć, że ważnym jej elementem są dobrze dobrane rośliny ozdobne, które nadają wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, dodają uroku i zapewniają zdrowsze i lepiej natlenione powietrze.

I właśnie z uwagi na te trzy czynniki: estetyczny, prestiżowy i pragmatyczny, warto o nich pamiętać, urządzając mieszkanie, dom, bądź też przestrzeń gabinetową. Jak je dobrać i na co należy zwrócić uwagę? Szczegóły znaleźć można w dalszej części tego artykułu.

Najważniejsze, jeśli chodzi o rośliny ozdobne w ekskluzywnym wnętrzu jest dobranie właściwych gatunków. Oczywistym jest bowiem, że do prestiżowego i bardzo egzaltowanego salonu zwykła paproć, czy też fiołek alpejski pasować nie będą. Lepiej postawić na rośliny ozdobne bardziej wyrafinowane i designerskie.

Doskonałym przykładem jest tutaj brazylijskie mikado – roślina o cienkich, nieco trawiastych liściach, wypuszczająca delikatne, złociste kwiatki, która idealnie pasować będzie do klasycznych, jak i bardziej modernistycznych pomieszczeń. Takich roślin, co oczywiste, znaleźć można znacznie więcej- by odszukać te najciekawsze rośliny ozdobne – poradzić się warto profesjonalisty.

Jest to ważne, ponieważ, by rośliny nadawały przestrzeni dobrego wyglądu, muszą być ładne i zadbane – trzeba im zatem zapewnić odpowiednią pielęgnację oraz stanowisko – tak pod względem oświetlenia, jak i temperatury, czy też wilgotności powietrza. Szczególnie bowiem rośliny tropikalne mogą oczekiwać specyficznych metod dbania o ich komfort.

wazonNa koniec zaś, warto przyjrzeć się dobrze osłonkom doniczek, które dobrać należy do stylistyki pomieszczenia – dziś wybór ekskluzywnych osłonek jest bardzo duży – same w sobie mogą się one stać ciekawym elementem aranżacyjnym wnętrza, który doda mu jeszcze więcej finezji i wyszukania. Jak zatem widać, dobrze dobrane rośliny ozdobne zawsze będą dobrym pomysłem na dekorację pomieszczeń – także w ekskluzywnym wydaniu.

2 myśli nt. „Ekskluzywne wnętrze: rośliny

  1. Agnieszka

    Moim zdaniem wnętrze nie musi być ekskluzywne, wystarczy że jest ładne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.