Egzamin na prawo jazdy

By | Marzec 23, 2017

Nie jest łatwo zdać egzamin na prawo jazdy. Problemy pojawiają się zarówno podczas teorii, jak i praktyki. I dziś niekoniecznie jest to kwestia trafienia na bardzo wymagającego egzaminatora, który lubi podpuszczać czy też trzyma się tak bardzo formalnych założeń, że minimalne niedociągnięcie uznaje za powód do przerwania egzaminu i zakończenia go oceną negatywną.

Najwięcej zależy od kursantów. Ich chęci, mobilizacji i tego, na ile im zależy. Nawet ci, którzy dotąd nie mieli okazji, by choć na chwilę siąść za kierownicą, którzy w ogóle nie czują się i nie widzą w tej roli na przyszłość, mogą być świetnymi kierowcami, nie mającymi za sobą żadnych kolizji przez najbliższe lata. Jak jednak dobrze się przygotować? Przede wszystkim wybierając odpowiednią szkołę jazdy. Uwagę zwracamy na jakość, a więc i cenę. Szkolenie musi kosztować. Jeśli ktoś oferuje połowę niższą cenę niż zwykle, na pewno nie będzie można liczyć na podstawy, które są niezbędne do nauki poruszania się samochodem w rozmaitych sytuacjach drogowych. Poza tym najczęściej te niskie ceny oznaczają konieczność uiszczania opłat dodatkowych. Finalnie więc nic nie zyskujemy, a możemy nawet stracić. Wyobraźmy sobie, że przechodzimy pomyślnie przez taki tani kurs, a potem kilkakrotnie musimy podejść do egzaminu praktycznego, a nawet teoretycznego. Tracimy pieniądze, czas i nerwy. Lepiej zapłacić pełną kwotę, zdać za pierwszym razem i być dobrze przygotowanym do dalszej nauki niż liczyć na pozorne oszczędności. Formę nauki teorii dostosowujemy do własnych potrzeb, możliwości i predyspozycji. Jeśli nie brak nam zaangażowanie, systematyczności i regularności, teorii spokojnie można uczyć się w domu.

Jeśli jednak należymy do osób, które potrzebują nad sobą przysłowiowego „bata”, lepiej wybrać kurs w szkole. Pod okiem wykładowców, gdy jest zaangażowanie w lekcję i możliwość zadawania pytań bezpośrednio. Należy również zadbać o to, by nie uczyć się jazdy tylko i wyłącznie po trasach egzaminacyjnych, bo w ten sposób zdobędziemy uprawnienia, ale nie poradzimy sobie w warunkach realnych. Będziemy się bać wyjechać chociażby za miasto. Stawiamy zatem na jakość. W każdym wypadku. Niezależnie od ceny. Prawo jazdy to nie miejsce na oszczędności, bo późniejsze prowadzenie samochodu w warunkach rzeczywistych weryfikuje, na co postawiliśmy. Jaka szkoła i instruktorzy zostali przez nas wybrani. Trzeba więc dobrze przyjrzeć się ofercie, by mieć pewność, co do efektów końcowych. W ten sposób późniejsza jazda przyniesie również przyjemność.

Link sponsorowany:  http://mach.waw.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.