Daj pupilowi to, co najlepsze

przez | Luty 13, 2014

piesekJak karmić swojego psa? Czy można dawać kotu mleko? Dlaczego warto zainwestować w karmę z klasą, zamiast oszczędzać kasę? Każdego dnia tysiące zwierząt umierają z powodu złego odżywiania. Musimy wiedzieć, że pies czy kot nie powie nam, jak bardzo boli go żołądek. Tak się dzieje, jeśli zrzucamy ze stołu jedzenie swoje do zwierzęcej miski.

Firma purina codziennie bada i tworzy karmy z serii dogs oraz cats, które bardzo dobrze wpływają na zdrowie każdego zwierzaka. Bardzo ważne jest to, aby karma nie była dostosowana jedynie do gatunku, ale również do wieku naszego pupila oraz jego rasy! Decydując się na doga niemieckiego nie możemy dawać mu karm, dla małych ras.

Kot z długą sierścią potrzebuje czegoś zupełnie innego niż bez sierściowy sfinks kanadyjski. Dlatego zanim wrzucimy worek z karmą do swojego koszyka, zobaczmy czy jest on przeznaczony dla naszego zwierzaka.

Ogromnym plusem jest to, że purina dokładnie opisuje wszystkie opakowania i dzięki temu bez problemu możemy znaleźć idealne rozwiązanie na karmę dla pupila. Co musimy wziąć pod uwagę kupując karmę? Na pewno wiek psa – szczeniak, zwierze dorosłe lub senior. Dalej mamy rasę. Tutaj możemy zamówić uniwersalną karmę, która będzie dobra dla rasy małej, średniej lub dużej. To, że nie będzie konkretnej rasy na opakowaniu, nie będzie oznaczać złego żywienia. Chociaż hodowcy również tego na co dzień przestrzegają. Zwróćmy uwagę na psie zdrowie. Jeśli pies jest po zabiegu sterylizacji, uwzględnijmy to koniecznie w jego codziennej diecie. Dlaczego? Zwykła karma sprawi, że pies będzie szybciej przybierał na wadze, a nawet mogą pojawić się problemy z układem moczowym, co jest coraz częstsze.

Dbanie o psa i kota to nie tylko spacery, sprzątanie i chodzenie na szczepienia. Każdego dnia zwierze się rusza, a więc potrzebuje niezbędnych witamin i innych składników. Karmy purina to jedno z najlepszych rozwiązań, które możemy zaoferować swojemu pupilowi.

Sama karma to jednak nie wszystko!

Dokładnie zobaczmy ile danej karmy powinniśmy dawać swojemu zwierzakowi. Zwykle w profesjonalnych karmach znajdziemy miarkę, którą dokładnie odmierzymy ilość suchej karmy. Ale czy tylko suchej? Karma mokra dostępna jest w saszetkach, które podajemy naraz. W przypadku tego rodzaju karm, warto dowiedzieć się, czy zwierze nie reaguje alergią na dodatkowe składniki takie jak ryby, warzywa. Czasem i psa alergia dopadnie. Dlatego dawanie pupilowi karmy purina to idealna propozycja dla nas i zwierzaka. Nie kosztuje to tak wiele jakby się wydawało.

Zdrowie psa i kota to coś bezcennego. Dlatego musimy zwracać uwagę na to co dokładnie dajemy zwierzakowi do jedzenia.

Jedna myśl nt. „Daj pupilowi to, co najlepsze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.