Czy warto kupić sandały robocze?

przez | Marzec 20, 2018

Na rynku obuwia roboczego znaleźć możemy wiele modeli butów dobrze wentylowanych, gwarantujących wysoki komfort pracy w czasie upalnych dni roku, w wysokich temperaturach powietrza i przy dużej wilgotności. Są to tzw. sandały robocze, które w odróżnieniu od klasycznych sandałów mają jednak nieco inną konstrukcję. W tej kategorii obuwia znajdziemy zarówno buty wsuwane, mocowane na paski – tak jak w klasycznych sandałach rekreacyjnych, jak również buty sznurowane, o cholewie typu pełnego, ale wykończonej wieloma otworami wentylacyjnymi.

Sandały robocze i ich rodzaje

Tego typu obuwie przeznaczone jest to prac wykonywanych na zewnątrz pomieszczeń w okresie letnim, a także do pracy w budynkach, w wysokich temperaturach i przy dużej wilgotności powietrza. Wśród najpopularniejszych kategorii tego typu obuwia znajdziemy m.in. specjalne sandały ochronne, ze wzmacnianymi podeszwami, które minimalizują ryzyko przypadkowego przebicia podeszwy po nastąpieniu na ostry przedmiot oraz specjalnie wzmacnianymi okolicami palców, co ma minimalizować ryzyko ich przypadkowego stłuczenia czy nawet złamania. W kategorii sandałów roboczych znajdują się również klapki, drewniaki oraz wiele butów rekreacyjnych, sprawdzających się przy realizacji lekkich prac fizycznych.

Klapki robocze to przede wszystkim buty wykonane z materiałów o podwyższonej trwałości, odpornych na zabrudzenia i wodoodpornych, idealne do prac w rolnictwie czy ogrodnictwie. Drewniaki to buty zawodowe, specjalnie wyprofilowane, oferujące wysoki poziom wygody przy realizacji prac w pozycji stojącej. Z tego typu obuwia chętnie korzystają osoby pracujące w zawodach medycznych, a także fryzjerzy czy kosmetyczki. Sandały robocze typu rekreacyjnego do lekkie i przewiewne obuwie, które może zainteresować osoby wykonujące lekkie prace fizyczne, na przykład pracowników branży logistycznej, kierowców czy pracowników handlu.

Kiedy sandały, a kiedy półbuty?

Przewiewne sandały będą idealnym wyborem, gdy jest gorąco, gdy pracujesz w trudnych warunkach termicznych, przy dużej wilgotności powietrza, a także wtedy, gdy Twoje stopy nie są w szczególny sposób narażone na uszkodzenie podczas wykonywanej pracy. Gdy istnieje większe ryzyko uszkodzenia stopy, na przykład podczas realizacji prac konstrukcyjnych, a także podczas pracy w zimnie, lepszym wyborem będą klasyczne półbuty, które zakrywają całą stopę, chroniąc ją nie tylko przed zabrudzeniami i zimnem, ale także przed chemikaliami, urazami natury mechanicznej czy poparzeniami. Jednak gdy robi się ciepło, nic nie stoi na przeszkodzie, by sięgnąć po jeden z wielu rodzajów ochronnych sandałów roboczych ze wzmacnianymi podeszwami i metalowymi zabezpieczeniami okolic palców, które stanowią dobrą, letnią alternatywę dla klasycznych półbutów roboczych.

Artykuł powstał we współpracy z http://bestuniform.pl/pol_m_Obuwie-robocze_Sandaly-robocze-196.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.