Czarne złoto z Maroka

By | Wrzesień 21, 2017


W kosmetyce również istnieją pewne trendy wynikające z odkryć nowych składników lub doskonalenia starych produktów. Obecnie na topie jest pewien kosmetyk, którego wygląd i zapach wcale nie zdradzają jego przeznaczenia.

Niestandardowe aromat i konsystencja

Pachnąca wędzonką, gumowata, ciemna masa – to mydło, które przywędrowało do nas z rejonów Maroka. Znane na tym terenie od lat i używane przez tamtejszą ludność, obecnie święci triumfy w Europie. Tak, to czarne mydło, którego niewątpliwe zalety przyciągają kolejnych użytkowników. Nie odstrasza ich nawet zapach, który można przyrównać do naszego swojskiego oscypka. Jednak po umyciu charakterystyczna „wędzonka” nie utrzymuje się długo na skórze.

Czarne mydło jest kosmetykiem starym niczym świat. Wytwarza się je ze zmydlonej oliwki z zielonych i czarnych oliwek. Prosty, wręcz banalny skład, który w dodatku ma olbrzymią zaletę – nie powoduje alergii. Choć powszechnie nazywamy pastę czarnym mydłem, to jednak jej kolor jest zupełnie inny – ciemnozielony, brązowy lub bursztynowy. Jeżeli chodzi o konsystencję, mydło występuje pod postacią żelu, czasem miękkiej plasteliny lub ma konsystencję zbliżoną do kleju.

Cenne właściwości savon noir

Czarne mydło doskonale oczyszcza skórę, poradzi sobie nawet z mocnymi kosmetykami, np. wodoodpornymi. Do demakijażu często stosuje się oliwę z oliwek, więc łatwo można sobie wyobrazić działanie mydła wykonanego z tego surowca. Produkt można również stosować jako maseczkę oczyszczającą – w tym celu należy pozostawić mydło na buzi na około 10 minut, po czym zmyć. Możemy się spodziewać również efektu złuszczającego. Stuprocentowa zawartość oliwek sprawia też, że naskórek zostaje nawilżony, a na jego powierzchni pozostaje cienki film z mydła. Nie jest to jednak uczucie „ściągnięcia” jak w przypadku zwykłego mydła. Oliwka dobrze zatrzymuje wilgoć w skórze i nie wysusza, co jest z kolei charakterystyczne dla innych mydeł. Produkt można używać nie tylko do mycia twarzy – z powodzeniem może zastąpić nawet żel do ciała. Po kąpieli nie będzie potrzeby używania balsamu nawilżającego.

Więcej o marokańskim czarnym mydle można przeczytać na stronie: http://gaj-oliwny.pl/pol_m_Mydla-naturalne_Czarne-mydla-218.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.