Czapki zimowe – obowiązkowe!

By | Listopad 23, 2011

Niskie temperatury, opady atmosferyczne oraz nieprzyjemny wiatr to typowo zimowe warunki, które skłaniają nas do sięgnięcia po najcieplejsze ubrania. Szczególnie istotne w tym okresie okazują się nie tylko ocieplane kurtki, ale również czapki zimowe.

Są one tak ważne, ponieważ głowa jest wyjątkowo wrażliwa i przewianie lub wystawienie jej na chłód może skutkować szybkim zachorowaniem. Dlatego też producenci odzieży zimowej masowo produkują różnego typu nakrycia głowy przeznaczone dla mężczyzn i kobiet w każdym wieku.

Panowie najchętniej sięgają po proste czapki, które wystarczy wciągnąć na głowę, dodatkowo zakrywając nimi uszy. Z reguły charakteryzują się one spokojną tonacją oraz minimalistycznymi wzorami. Panie preferują bardziej urozmaicone nakrycia głowy. Chętnie decydują się nie tylko na standardowe czapki, ale również berety.

Ostatnie w modzie są również kominy, czyli nakrycia głowy połączone z szalikami, które świetnie ochraniają przed zimę tak głowę, jak i szyję, uszy, policzki, a nawet ramiona. Kobiety uwielbiają również gotowe zestawy. W których skład wchodzą szaliki damskie oraz dopasowane do nich nakrycia głowy.

Natomiast czapki młodzieżowe dają producentom prawdziwe pole do popisu. Ze względu na różnorodne wymagania i ogromną dowolność panującą w modzie dla nastolatków, nakrycia głowy mogą przyjmować rozmaite formy, mieć fantazyjne wzory oraz cechować się najdziwniejszymi łączeniami kolorystycznymi.

Podobnie jest z nakryciami głowy dla dzieci, aczkolwiek najmłodsi preferują czapki z atrakcjami takimi, jak choćby sylwetki ulubionych postaci z bajek bądź książek dla dzieci.