Co zrobić ze starym drewnem?

By | Lipiec 22, 2017

Stare drewno nie musi trafić na śmieci. Nie brakuje propozycji, jak je wykorzystać. Zarówno to, które mamy gdzieś w swoich domach, jak i to świeżo kupione. O ile wybrane elementy drewniane nie są uszkodzone w taki sposób, że faktycznie do niczego już się nie nadają, z powodzeniem można im nadać drugie życie. W jaki sposób? Duży konar drzewa, który teoretycznie swoim kształtem i strukturą nie jest w stanie do niczego nam posłużyć. Odpowiednio przycięty i zeszlifowany, bez problemu nada się na podstawę dla stolika. Szklana tafla ułożona na wierzchu to dodatkowy efekt wizualny.

Widoczny spod spodu konar ciekawie się prezentuje. Zyskujemy na nowym elemencie wyposażenia. Funkcjonalnym i niezwykle oryginalnym. To coś, czego nie znajdziemy w żadnym sklepie stacjonarnym czy też internetowym. Poza tym taka konstrukcja jest na tyle uniwersalną, że można ją wpisać w dowolną aranżację wnętrza i zawsze będzie się z nią doskonale komponować. Stare drewno, jeśli do dyspozycji mamy podłużne kawałki bądź takie, które można przyciąć do konkretnego rozmiaru, może posłużyć do wykonania ram. Nie tylko dla obrazów, które czekają na swoja kolejkę, żeby w końcu zawisnąć na ścianach. Stare drewno idealnie komponuje się z dużymi lustrami. Można dodatkowo je wyrzeźbić, wystylizować bądź nadać mu konkretną barwę. Pomalowane na biało sprawi, że dopełni stylistyki wnętrza skandynawskiego. To rozwiązanie, które również będzie odpowiadało osobom idącym z duchem czasu. Obecnie dużym uznaniem cieszy się wykorzystywanie materiałów naturalnych. Wydobywanie z zakamarków swoich domów starych przedmiotów, którym można nadać nowe życie i zupełnie inny wymiar. Stare drewno nadaje się do takich celów wprost idealnie.

Dębowe bale, które mamy na swojej działce czy też zakupione stare drewno porozbiórkowe, świetnie nada się do wykonania solidnych i trwałych ław. Takie ławy mogą zagościć w naszych ogrodach lub na tarasach. Dobrze zakonserwowane bez problemu przetrwają długie lata. Zawsze będą cieszyć oczy, bo charakterystyczny rysunek drzewa i oryginalnie prezentujące się słoje, to coś, co zachwyca i przyciąga uwagę. Drewno może przydać się do odnowienia i odświeżenia wizerunku naszych mebli. Pod względem możliwości obórki, drewno nie sprawia żadnych problemów. Można je praktycznie dowolne kształtować, przycinać i obrabiać. Nawet bez szczególnych umiejętności czy też wiedzy, a z pomocą prostych porad i wskazówek do znalezienia w sieci, uda się stworzyć nowe kompozycje. Idealne do wnętrz tradycyjnych, ale i nowoczesnych. Tych, w których nie brakuje przesytu ozdób, jak i tych, które są zdecydowanie bardziej eleganckie. Precyzyjnie urządzone i wręcz luksusowe. Nie trzeba wiele zachodu, by stworzyć coś z niczego. Wystarczą chęci, niewielki nakład finansowy oraz czasowy. W zależności od tego, co chcemy stworzyć czy też wykonać. Warto rozważyć tę propozycję nim udamy się do sklepu i wydamy sporo pieniędzy na nowe meble czy dekoracje drewniane. Bo po co przepłacać, skoro unikatowe rzeczy można wykonać na własną rękę?

Reklama: Maestro Arte – Stare Drewno

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.