Co kupić na zbliżający się dzień ojca?

By | Maj 31, 2017

Dzień matki już za nami, jednak na horyzoncie coraz wyraźniej daje się zauważyć okazję do obdarowania drugiego rodzica i podziękowania mu za wszystkie trudy. Obecnie opcji do zakupu jest coraz więcej, dostępna różnorodność nie oznacza jednak wcale, że upominek będzie trafiony.

Praktycznie, przyszłościowo i mobilizacyjnie

Obecnie coraz więcej dorosłych preferuje aktywny tryb spędzania wolnego czasu, z dala od statycznej przestrzeni fotela lub kanapy. Formą, którą najczęściej wybierają Polacy jest jogging. Dzięki temu pole do zakupu znacznie się zawęża. Zmobilizowanie taty do wysiłku dla polepszenia formy z pewnością w niedługim czasie odbije się pozytywnie na jego zdrowiu, a my będziemy mogli się cieszyć jego towarzystwem przez dłuższy czas.

8 pomysłów na prezent dla taty – biegacza

Możliwości jest znacznie więcej, jednak zawężenie w kategoriach pozwoli zarówno na szybszy zakup (bez potrzeby panicznego biegania po sklepie) jak i zaoszczędzenie funduszy.  Jakie 8 pomysłów na prezent dla taty – biegacza warto rozważyć?:

  1. Fitbit – lub innego rodzaju pulsometr naręczny, który będzie zliczał dystans, spalone kalorie oraz mierzył akcję serca.
  2. Czapka termo aktywna – do codziennych biegów w lato.
  3. Bidon do napojów izotonicznych – mocowany np. do paska.
  4. Tracker GPS – o dokładniejszym zasięgu niż opcje znajdujące się w telefonach.
  5. Odpowiednio dopasowane buty do biegu lub trekkingowe.
  6. Profesjonalny strój do biegania – dla lepszej motywacji oraz ochrony. Zestawy termo aktywne to w lato jeden z bardziej popularnych produktów, co za tym idzie znalezienie wysokiej jakości zestawu w rozsądnej cenie nie powinno stanowić problemu.
  7. Domowa bieżnia do ćwiczeń, gdy pogoda nie pozwala cieszyć się słońcem. Jest to rozwiązanie całoroczne, z którego może korzystać cała rodzina.
  8. Telefon z aplikacją treningową jak np. endomondo.

Warto zastanowić się przed dokonaniem ostatecznego wyboru, szkoda by było żeby kosztowny prezent leżał na półce i zbierał kurz. Ważnym jest wsparcie ze strony rodziny o ile tata dopiero zaczyna przygodę z bieganiem. Wybranie się na wspólną przebieżkę z pewnością zmotywuje go do podniesienia sobie codziennej poprzeczki.

Prezenty na dzień ojca nie muszą być kosztowne, jednak czasem warto zwyczajnie zainwestować więcej by dać swojemu tacie szersze spektrum możliwości. Polepszanie swojego zdrowia przez ruch z pewnością przyniesie mu lepsze efekty niż „kolejny” krawat czy koszula.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.