Calvin Klein – od zera do milionera

By | Kwiecień 11, 2010

calvin kleinObskurny salon, w którym pracowała jedna szwaczka – nie bardzo nam się kojarzy z taką potęgą, jaką jest obecnie marka Calvin Klein a jednak – takie właśnie były początki tego słynnego, na cały świat projektanta oraz twórcy najbardziej ekskluzywnych perfum na świecie.

Klein już, jako nastolatek interesował się modą – wiele godzin poświęcając na rysunki i projekty strojów dla Pań. Po ukończeniu artystycznej szkoły średniej podjął naukę na studiach o podobnym kierunku, dzięki czemu jego talent miał szansę się rozwinąć. Kolekcje Calvina Kleina obejmowały swoim obszarem bardzo bogatą ofertę. Były to kolejno: suknie, jak na tamte czasy awangardowe jeansy, bardzo odważna bielizna, następnie także ręczniki oraz pościel sygnowana jego logo. Wreszcie w latach 80-tych Klein pokusił się o stworzenie specjalnej linii kosmetyków, które jak można przypuszczać dość szybko znalazły spore uznanie u odbiorców. Wtedy też Klein zasłynął, jako pierwszy twórca linii kosmetyków unisex czyli dla obu płci.

Ten amerykański projektant, po dziś dzień tworzy i wysyła swoje produkty do wielu krajów świata. To, co przykuwa uwagę to przemieszanie stylów – to co kobiece jest przypisane mężczyznom i na odwrót – dzięki tej innowacyjności Klein zyskuje coraz większe zainteresowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.