Buty do skakania

By | Maj 31, 2013

skokPraktycznie wszyscy z nas wiedzą, czym są buty do jeżdżenia, czyli wrotki albo rolki. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że istnieją również specjalistyczne buty do skakania, czyli powerizery. Mają one postać butów, do których przymocowane są kopytka i sprężyny. Pozwalają one odbijać się od podłoża, skacząc w górę lub biegając z szybkością, której nie osiągnęlibyśmy w zwykłych butach. Powerizery umożliwiają odbicie się nawet do  2m wzwyż. Pozwalają także na robienie kroków o długości aż 3 metrów! Dodatkowo, biegać można w nich z prędkością aż 30km/h.

Powerizery marki Poweriser znane są praktycznie na całym świecie. Bez większego problemu znajdziemy je również w naszym kraju. Jeżeli nie wiemy, jak z nich skorzystać, możemy sprawdzić, gdzie w pobliżu naszego miejsca zamieszkania organizowane są eventy dla wielbicieli tego oryginalnego sposobu poruszania się. Poza tym, istnieją już nawet kluby zrzeszające miłośników powerizerów. Natomiast firma Poweriser nie tylko rozpowszechnia buty do skakania, ale również organizuje szkolenia dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoja przygodę z tym obuwiem.

Bieganie i skakanie na powerizerach wprawia w ruch wiele mięśni, stawów, kości. Tym samym, nie tylko pozwala na modelowanie sylwetki i szybkie zrzucanie kilogramów, ale również na wzmocnienie całego ciała. To natomiast pozwala nam cieszyć się dobrą kondycją. Jednak powerizery to także prawdziwa sztuka. Bezustannie wzrasta liczba osób, które uczą się wykonywania niesamowitych akrobacji przy wykorzystaniu ławek, murków i poręczy.

One thought on “Buty do skakania

  1. twister Post author

    Tylko nie jestem pewien czy osoby np z problemami z chodzeniem mogłyby takie buty nosić… heh:)
    Wprawdzie modelowanie sylwetki jest ważne, ale chyba wolałbym kupić sobie jakąś bieżnię, orbitrek, czy sprzęt rehabilitacyjny na pół-sportowej zasadzie, jak w Actimed dla przykładu, niż skaczące buty na nierówne polskie drogi:))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.