Buty Adidas dla całej rodziny

przez | Luty 28, 2014

adidasChociaż dzisiaj marka Adidas znana jest z produkcji różnorodnej odzieży sportowej, to jednak początkowo skupiała się jedynie na wytwarzaniu obuwia. Założona w 1924r. w Niemczech przez braci Dassler firma najpierw nazywała się Bracia Dassler OHG. Jej głównym produktem przez wiele lat były buty dla niemieckich żołnierzy należących do Wehrmachtu. W 1936r. marka zaopatrzyła w wygodne obuwie także reprezentantów Niemiec i USA jadących na igrzyska olimpijskie do Berlina.

W 1948r. doszło do rozłamu firmy, która podzieliła się na marki Adidas AG i Puma. W 1972r. stworzono pierwsze logo Adidasa. Była to koniczynka, która miała symbolizować ducha Olimpiady oraz 3 kontynenty. Niemniej jednak, obecnie bardziej popularne logo Adidasa to trzy paski. Na przestrzeni lat Adidas regularnie poszerzał swój asortyment. Poza butami, pojawiały się sprzęty sportowe, w tym także specjalne buty dla biegaczy czy piłkarzy. Na rynek wprowadzono też buty dla kobiet i dzieci. Poza samym obuwiem, na szeroką skalę firma wytwarzała dresy i inne ubrania dla sportowców. Z czasem zaczęto też poszerzać ofertę o torby sportowe, plecaki, czapki i sprzęty przydatne zawodnikom reprezentującym konkretne dyscypliny sportu.

W 1997r. Adidas rozrósł się, kupując francuską markę Salomon SA, przez co zmieniono nazwę na Adidas-Salomon AG. Natomiast w 2006r. Adidas dodatkową przejął znaną markę Reebok. Wkrótce potem sprzedano markę Salomon SA, wracając do wcześniejszej nazwy. Adidas do dziś jest jednym z najsłynniejszych, o ile nie najsłynniejszym producentem obuwia i odzieży sportowej. Jego sklepy znajdują się praktycznie w każdym kraju świata.

Obecnie Adidas produkuje ubrania i sprzęty sportowe kierowane do kobiet, mężczyzn i dzieci. Marka dba przy tym, by kolorystyka i wzornictwo rzeczywiście były dostosowane do potrzeb poszczególnych klientów. Nie ma problemu ze znalezieniem butów różowych, idealnych dla kobiet, ale tych poważnych, typowych dla mężczyzn też nigdy nie brakuje. Na sklepowych półkach wciąż pojawiają się również buty Adidas, które stały się istną ikoną w tej kategorii zakupów. Buty Nike noszą słynni sportowcy, ale też przeciętni ludzie. Różnorodność modeli proponowanych przez słynną markę jest tak duża, że w asortymencie Adidasa każdy znajdzie coś dla siebie. Tym bardziej, że poza atrakcyjnymi wzorami, obuwie to wyróżnia się też wyjątkowym komfortem zapewnianym naszym stopom. Obuwie Adidas zapewnia idealne ułożenie stopy, co gwarantuje wygodę oraz zdrowie naszych nóg i kręgosłupa.

Jedna myśl nt. „Buty Adidas dla całej rodziny

  1. Kaja

    Od czasu do czasu w poszukiwaniu takich markowych butów – czy to NIKE czy właśnie ADIDASA zerkam na http://allani.pl/wyszukaj/buty – mają sporo modeli do poogladania, no i w konkretnych sklepach szybko się je znajduje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.