Biżuteria z białego złota i jej podstawowe cechy

przez | Listopad 7, 2013

białe złotoBiałe złoto wśród miłośników biżuterii cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Związane jest to przede wszystkim z wysoką jakością poszczególnych elementów, które zostały z niego wykonane.

Dorównuje ona tej, jaką charakteryzuje żółte złoto. Różnica wynika jedynie z odrobinę innych proporcji poszczególnych metali, jednak biżuteria z białego złota potrafi zachować wszystkie swoje cechy przez bardzo długi okres czasu, praktycznie taki sam jak ta, która została wykonana z jakiegokolwiek innego złota, w tym między innymi żółtego czy czerwonego.

Bardzo ważną cechą, którą powinno kierować się podczas wybierania poszczególnych elementów biżuterii, tworzących jeden zestaw, jest odcień. Niestety, niewielkie zmiany w proporcjach zmieszanych ze sobą metali, mogą spowodować znaczące różnice.

Warto więc za każdym razem zwracać uwagę na próbę, jaką charakteryzuje się dany element biżuterii – jeżeli jest ona taka sama, jak ta, którą posiadają inne elementy zestawu, można bez najmniejszych wątpliwości zdecydować się na nią. Jeżeli natomiast interesująca nas biżuteria z białego złota kolorystycznie odrobinę różni się od pozostałych elementów, można być pewnym, że będzie ona zdecydowanie wyróżniać się na ich tle podczas noszenia.

Biżuteria z białego złota doceniana jest przede wszystkim przez osoby planujące zaręczyny lub ślub. Coraz częściej zastępuje ona pierścionki z tradycyjnego żółtego złota, prezentując się równie atrakcyjnie. Jest ona bardzo stylowa, idealnie łączy się z diamentami oraz wieloma kamieniami szlachetnymi. Dzięki temu wybór tego rodzaju biżuterii w poszczególnych sklepach jubilerskich nieustannie wzrasta, wzbudzając coraz większe zainteresowanie ze strony potencjalnych kupców.

Biżuterię wykonaną z białego złota można kupić zarówno online, jak i w sklepie stacjonarnym. Oba sposoby cieszą się sporą popularnością, jednak pierwszy spotyka się z pewnego rodzaju ograniczeniami.

Produktów oferowanych przez sklep internetowy nie można dotknąć i obejrzeć, co często wiąże się z większym czy mniejszym ryzykiem, jednak cena sprawia, że czasami biżuteria z białego złota oferowana online jest zdecydowanie bardziej atrakcyjna niż ta, którą można spotkać w jakimkolwiek bliskim sklepie z przedmiotami wykonanymi ze złota. Wybór biżuterii oraz jej zakup jest więc kwestią bardzo indywidualną, którą zawsze warto pozostawić osobie zainteresowanej dokonaniem konkretnego zakupu.

Jedna myśl nt. „Biżuteria z białego złota i jej podstawowe cechy

  1. Mobile

    Całkiem niedługo się żenię 🙂 także temat dla mnie jak najbardziej na czasie. Razem z narzeczoną wybieraliśmy już obrączki, jednak białe złoto nas nie przekonało. Przymierzając je mieliśmy wrażenie jak gdyby były one wykonane ze zwykłego srebra. Ale to pewnie tylko nasze ogólne wrażenie z racji tego,że całe życie mieliśmy do czynienia z żółtym złotem. Ale miłośnikom delikatnej i subtelnej biżuterii jak najbardziej polecam ten ewenement 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.