Biura rachunkowe, a ochrona danych osobowych

przez | Grudzień 6, 2013

biuro rachunkowe KatowiceKlienci biur rachunkowych wspierani są rzeczową wiedzą oraz fachową poradą w rozwiązywaniu nieraz skomplikowanych problemów w zakresie rachunkowości, podatków i księgowości.

W czasie wielu lat działalności każdego biura rachunkowego do czynienia mają one z wieloma danymi przedsiębiorstw i osób prywatnych. Do podstawowych czynności zaliczyć można, zatem zabezpieczenie spraw związanych ze sprawnym funkcjonowaniu firm i instytucji prowadzących działalność gospodarczą. Są to zawiłości przepisów podatkowych oraz prawno podatkowych interpretacji.

Równie ważna jest polityka bezpieczeństwa, oraz odpowiednie instrukcje zarządzania systemem informatycznym, – dlatego tak istotna jest wiedza na temat wspomnianych w tytule tego artykułu ochrony danych osobowych.

Kiedy szukacie Kancelarii finansowych zajmujących się obsługą firm zwróćcie uwagę na te biuro rachunkowe, które w swoich szeregach mają osoby mających pojęcie, Co podlega ochronie danych, czym są zbiory danych oraz Co podlega ochronie.

Będziecie mieli wówczas pewność, że osoby te mają wystarczającą wiedzę m.in. na temat uprawnień, jakie przysługują osobie odpowiedzialnej za przetwarzanie waszych danych.

2 myśli nt. „Biura rachunkowe, a ochrona danych osobowych

  1. AgnieszkaWawa

    mam nadzieję, że każde biuro rachunkowe pilnuje danych swoich klientów…

  2. Andrzej

    Też mam taką nadzieję, podobno przechodzą obowiązkowo szkolenia z GIODO

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.