Bezpieczne zabawki dla niemowląt

By | Maj 20, 2014

zabawkiDzieci już od pierwszych chwil po urodzeniu pragną się bawić. Niemowlęta wprawdzie muszą nabrać siły, ale to nie zmienia faktu, że już kilka dni po porodzie potrafią zainteresować się gumowymi zabawkami lub i innymi przyrządami, które niekoniecznie służą do zabawy. Trenują odruch chwytny, poznają świat i starają się wypełnić przerwę między spaniem, płakaniem i jedzeniem.

Tą przerwę doskonale wypełniają zabawki dla niemowląt, które oferuje niejeden sklep dla maluchów.

Oczywiście sprzedawane tam zabawki nie są typowe. W przypadku niemowląt kładzie się szczególny nacisk na bezpieczeństwo. Nie ma mowy o plastikowych zabawkach, o ciężkich dodatkach lub o niebezpiecznych krawędziach. Nie ma mowy także o małych elementach, które niemowlaki mogą z łatwością połknąć. Wszystkie zabawki dla niemowląt są dostosowane do potrzeb najmłodszych. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór zabawek dla niemowląt z atestem.

Na to zwrócić uwagę muszą rodzice, którzy będą w sklepie wybierać poszczególne prezenty dla swojego nowonarodzonego potomka. Na to także muszą zwrócić uwagę wszyscy odwiedzający niemowlaka, którzy będą przynosić podarunki.

W świadku zabawek dla niemowląt nie ma małego wyboru, co nie utrudnia sprawy kupna zabawki. Zwykle producenci zabawek oznaczają swoje produkty, określając wiek grupy docelowej. Ten minimalny wiek musi być spełniony. Owszem, rodzice chcieliby, aby ich dziecko już zaczęło składać modele lub bawiło się zabawkami edukacyjny – na to jeszcze przyjdzie czas.

Pierwsze miesiące życia to poznawanie świata, więc powinniśmy zapewnić dziecku bezpieczne poznawanie świata. Pierwsze miesiące życia to także wiele zmian w ciele niemowlaka. Kolki, wyżynające się ząbki i wiele innych – zabawki dla niemowląt mogą umilić nieprzyjemne doznania i zająć dziecko, jednocześnie dając chwilę spokoju i odetchnienia dla rodziców, którzy od samego poczęcia takowych chwil z pewnością nie mieli. Gdy zabawki będą bezpieczne – bez problemu rodzice mogą zająć się odpoczynkiem, nie martwiąc się o to, że dziecko zrobi sobie krzywdę.

Teraz widać, jak ważny jest wybór zabawek dla niemowląt. Nie można tego lekceważyć, nie można także postępować wbrew producenckim zaleceniom. Warto także kupować zabawki dla niemowląt tylko z atestami – wtedy mamy pewność, że produkt jest solidny i przystosowany dla dzieci.

Zlekceważenie atestów może spowodować liczne problemy dziecka. Zwłaszcza, że niemowlaki lubią poznawać świat poprzez dotyk i język – jeżeli gryzak nie będzie przystosowany, niemowlę szybko zakomunikuje ten fakt płaczem lub chorobą, która nie będzie taka prosta w wyleczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.