Bezpieczne miejsce do zabawy dla malucha

przez | Grudzień 6, 2018

Zabawa dla dziecka nie jest zwykłym wypełnianiem czasu. Dzięki zabawie poznaje ono otaczający je świat oraz rozwija swoje manualne zdolności. Rozwój psycho-ruchowy od najmłodszych lat trzeba stymulować, tak by dziecko dobrze się rozwijało. Służą temu nie tylko zabawki edukacyjne. Kiedy dziecko jest jeszcze bardzo małe, a od raczkowania i chodzenia dzielą je zaledwie miesiące, potrzebuje ono przestrzeni, w której będzie mogło się bezpiecznie bawić i być cały czas na oku rodzica.

Przestrzeń tylko dla dziecka

Gdy maluch się bawi, wystarczy chwila nieuwagi żeby błyskawicznie przeczołgał się w inne miejsce, coś chwycił, połknął, obtarł sobie delikatną skórę lub zrobił sobie krzywdę na setkę innych sposobów. Najlepszym rozwiązaniem jest wydzielenie specjalnej przestrzeni dla malucha w pokoju, która będzie służyła tylko do zabawy oraz bezpiecznego spędzania czasu poza łóżeczkiem. Różnego rodzaju maty są standardowym dodatkiem, na który decydują się rodzice. Warto jednak trochę zgłębić tę kategorię produktów i bliżej przyjrzeć się różnorodnym typom mat. Mata kontrastowa jest często pomijana z prostego faktu, że rodzice nie widzą różnicy między jedną matą, a drugą. Różnice są i to znaczne. Mata nie jest zwykłym kocem rozłożonym na ziemi. Mata kontrastowa została specjalnie zaprojektowana by dziecko „nie uciekło”, nie piąstkowało chwytanego materiału oraz by mogło cieszyć się delikatnym komfortem. Maluch na macie w pierwszych miesiącach swojego życia będzie spędzać sporo czasu. W rezultacie mata kontrastowa musi być wytrzymała, łatwa w czyszczeniu oraz zdolna do zachowania swoich właściwości na długo, mimo intensywnej eksploatacji.

Zrobić szybki zakup

Jeździć po sklepach, szukać i analizować kocyki oraz maty dla dzieci często jest niemożliwym do pogodzenia z codziennym napiętym harmonogramem. Kupowanie ze sklepów internetowych nie należy już do rzadkości, a rodzice coraz bardziej ufają produktom, których nie dotknęli ręką. Maty są jednym z priorytetowych zakupów dla dzieci, w rezultacie stale rosnącego zapotrzebowania sklepy on-line rozszerzają o nie swoje oferty lub kładą na ten typ produktu znacznie większy nacisk. Mata kontrastowa jest zakupem, którego kupno trzeba zaplanować. Należy dobrze przemyśleć co dziecku będzie potrzebne, czy do maty można doczepić zabawki, czy jest ona łatwa w czyszczeniu, rozłożeniu i transporcie? Maty są częstym dodatkiem na rodzinnych wycieczkach, dając dziecku znajome miejsce do zabawy oraz uczucie, że bezpieczeństwo domu jest blisko nich. Mata kontrastowa np. stąd http://babysteps.pl/produkt/mata-kontrastowa/ jest inwestycją, która przyniesie maluchowi wielowymiarowe korzyści, a rodzicom pozwoli lepiej czuwać nad bezpieczeństwem ich pociechy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.