Aukcja diamentu Pink Star już w listopadzie

By | Październik 30, 2013

Już 13 listopada 2013r. odbędzie się aukcja, na której wystawiony zostanie najdroższy brylant świata. Jest to przepiękny Pink Star – różowy kamień odnaleziony w 1999r. w RPA. Wydobyli go pracownicy kopalni De Beers, a jego obróbką zajęli się wykwalifikowani jubilerzy pracujący dla firmy Steinmetz Diamonds. Po raz pierwszy Pink Star przedstawiono cztery lata po wydobyciu, czyli w 2003r. Czas na jego licytację nadszedł jednak znacznie później, bo dopiero po 14 latach od wydobycia. Pojawi się on na aukcji domu Sotheby’s, w jego genewskim oddziale.

Z diamentu, który po odnalezieniu ważył 132,5 karata stworzyli owalne cudo o wadze 59,6 karata. Jednak nie tylko waga decyduje o wartości Pink Star. Duże znaczenie ma także jego kolor – różowe diamenty są bowiem niezwykle rzadkie. To właśnie sprawia, że eksperci spodziewają się, iż jego ostateczna cena przekroczy 60 milionów dolarów.

Wszystko wskazuje na to, że Pink Star bez większego problemu pobije cenowy rekord diamentów. Dotychczas najdroższym kamieniem szlachetnym był sprzedany na aukcji 3 lata temu Graff Pink. Ten również wystawiany przez Sotheby’s kamień został kupiony za, bagatela, 46,2 miliona dolarów. Jego waga została wyliczona na 24,78 karata. O jego zakup pokusił się pochodzący z Wielkiej Brytanii jubiler Laurence Graff. Jako, że w przypadku Pink Graff spodziewano się, że cena kamienia nie przekroczy 30 milionów dolarów, można przypuszczać, że także w przypadku Pink Star może dojść do zaskoczenia i jego finalna cena będzie zdecydowanie różniła się od tej prognozowanej.

One thought on “Aukcja diamentu Pink Star już w listopadzie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.