Armani – najlepszy projektant mody męskiej?

By | Marzec 31, 2014

modaGiorgio Armani to jeden z najsłynniejszych projektantów mody na świecie. Chociaż zajmuje się tworzeniem ubrań dla przedstawicieli obu płci, to jednak największą popularność zyskał projektując stroje dla mężczyzn. Znany jest głównie z proponowania panom wyjątkowo eleganckich garniturów w kompletach z oryginalnymi, bardzo estetycznie wykonanymi koszulami.

Urodzony w 1934r. Armani wcale nie planował zostać projektantem mody. Chciał być lekarzem, jednak nie udało mu się to i początkowo pracował, jako dekorator witryn w domu handlowym. Jednak dość szybko uśmiechnęło się do niego szczęście i zatrudniono go w domu mody Nino Cerruti na stanowisku projektanta. Tworzenie ubrań szło młodemu Armaniemu tak dobrze, że w końcu postanowił odejść z od znanej marki i otworzyć odrębny, własny dom mody. W 1974r. razem ze swoim życiowym partnerem Sergio Galeottim założył markę Giorgio Armani S.p.A., która na początku tworzyła wyłącznie męskie elementy garderoby. Od 1975r. asortyment został jednak poszerzony także o damskie stroje. Największa chlubą Armaniego jest chyba jednak marka Emporio Armani, która kierowana jest głównie do młodszych klientów poszukujących w modzie bardziej nowoczesnych rozwiązań. Przywiązanie do strojów męskich i wyjątkowa dbałość, z jaką produkowane są one w domu mody Armani sprawiają, że jest on uważany za jednego z najlepszych męskich projektantów mody, aczkolwiek doceniają go także kobiety z całego globu.

Poza ubraniami, Armani produkuje też własną linię kosmetyków. Dodatkowo, został poproszony o zaprojektowanie wnętrz najniższych pięter najwyższego budynku na świecie, czyli znajdującego się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Burdż Chalifa. Armani słynie m.in. z tego, że ubiera niektóre spośród najznamienitszych gwiazd Hollywood.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.