Architektura mieszkań

By | Listopad 26, 2012

fotele dla vipaArchitektura dzieli się na kilka typów, które zajmują się poszczególnymi zadaniami. W większości przypadków kojarzy się architektów z budowaniem nowych obiektów lub innymi działaniami, które mają sprawić, że z niczego powstanie nowy lokal, wieżowiec, most lub inna konstrukcja, która swoją obecnością będzie poprawiać komfort życia.

Zapominamy o tym, że architektura wnętrz również jest przydatna. To w wielu wypadkach ona gra pierwsze skrzypce w trakcie projektowania wnętrz, aranżacji oraz wybierania wszelkiego stylu dodatków do mieszkań.

Projektanci, czyli tak zwani architekci wnętrz doskonale wiedzą, czym, się zająć, jakie kroki podjąć, a ponadto jak opracować projekt, by wnętrze zostało wykorzystane w stu procentach. Wyzwaniem dla architektury wnętrz nie są jedynie duże przestrzenie, niemniej jednak również mniejsze powierzchnie, które muszą być równocześnie funkcjonalne i gustowne. Połączenie tych cech na małej przestrzeni nie jest możliwe bez technologii. Wytwarzanie wnętrz to tak faktycznie szereg działań i kroków, które mają sprawić, że wnętrze zostanie wytwarzane i stworzone. Od początku, aż do końca, czyli do wniesienia ostatniego mebla lub zawieszenia ostatniej dekoracji na ścianie.

Ludzie, którzy uważają, że architektura wnętrz mieszkalnych jest łatwym zajęciem, że aranżacje i kreowanie nowych pomieszczeń to bułka z masłem, a wybór mebli to zajęcie na pięć minut są w poważnym błędzie. Wystarczy samemu postarać się wytworzyć coś nowego, niepowtarzalnego i równocześnie dobrego.

Wtedy sami przekonamy się, że nie jest to wcale takie zwyczajne.

3 thoughts on “Architektura mieszkań

  1. twister Post author

    Dodam jeszcze, że sam projekt mieszkania, czy jak to się twórczo mówi „aranżacja” to nie wszystko.
    Wnętrze musi też być funkcjonalne i sprawdzać się w codziennym z niego korzystaniu (praktyczne sprzęty, wielofunkcyjne agd, energooszczedne żarówki ledowe, czy ekologiczne ogrzewanie – o te kwestia trzeba zadbać koniecznie).

  2. AnnaSzi

    A jak się już masz fajnie zaprojektowane i zaaranżowane mieszkanie, to warto pochwalić się przed nim rodziną:) Imprezka, parapetówka, albo… wirtualny spacer dla tych z rodziny, którzy siedzą zagranicą i niestety nie mogą wpaść popodziwiać naszego nowego mieszkania:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.