Akryl do paznokci – jak nakładać?

By | Lipiec 9, 2014

akryl do paznokciPrzedłużanie paznokci metodą akrylową jest bardzo często stosowaną techniką, która zdążyła zaskarbić sobie serca wielu użytkowniczek. Nic w tym dziwnego, ponieważ ich dłonie wyglądają niezwykle efektownie.

Dodatkowo akryl do paznokci umożliwia wyczarowanie niesamowitych wzorków, co szczególnie upodobały sobie miłośniczki nietuzinkowych zdobień. Dlatego warto wiedzieć, w jaki sposób należy zabrać się do tego zabiegu.

Najpierw należy zdezynfekować ręce – zasada dotyczy zarówno sytuacji, kiedy przedłużamy paznokcie sobie czy tez innej osobie. W obu tych przypadkach należy wysterylizować dłonie swoje oraz klientki. W tym celu można użyć powszechnie dostępnych preparatów aptecznych. Przydadzą się również gumowe rękawiczki, o ile nie sprawiają większych problemów podczas zakładania akrylu do paznokci. W dalszej kolejności należy zmyć z płytki lakier, krótko je przyciąć, aby w ten sposób łatwiejsze było przyklejenie tipsa albo nałożenie szablonu. Konieczne będzie również odsunięcie patyczkiem skórek oraz odpowiednie zmatowienie płytki, aby akryl do paznokci miał lepszą przyczepność. Na koniec tylko odtłuszczamy jego powierzchnię i możemy przystępować do nakładania tipsów albo szablonu.

Zakładając akryl do paznokci ważnym elementem jest odpowiedni dobór tipsa do naturalnego kształtu płytki. Musi idealnie przylegać do jej powierzchni, aby nie zbierały się pęcherzyki powietrza. W przeciwnym razie może dochodzić do tworzenia się grzybicy oraz odpadania tipsów. Kolejnym krokiem jest skrócenie sztucznego paznokcia do pożądanej długości, a potem nadanie mu odpowiedniego kształtu.

Do zatarcia granicy między sztucznym a naturalnym paznokciem potrzebny będzie pilniczek drobnoziarnisty albo bloczek. W dalszej kolejności konieczne będzie odtłuszczenie płytki i nałożenie primera – czyli specjalnego preparatu na bazie kwasu.

Chcąc nałożyć akryl do paznokci musimy mieć pod ręką specjalny pędzelek – najlepiej z naturalnego włosia oraz specjalnego płynu, który nosi nazwę liquidu, w którym będziemy maczać pędzel. Wykonywanie tej czynności jest po to, aby materiał nakładany na płytkę był bardziej elastyczny i tym samym plastyczny.

Akryl nabieramy w ten sposób, aby na końcu pędzelka utworzyła się kulka, która po szybkiej aplikacji na paznokieć musi zostać błyskawicznie rozprowadzona, mając jednocześnie na względzie modelowanie ostatecznego wyglądu sztucznego paznokcia. Potem tylko całość wygładzamy i w razie potrzeby nakładamy lakier.

Akryle do paznokci można nakładać również na bazie szablonu, a nie tipsa. Jednak w tym wypadku konieczne są wyższe umiejętności i wprawa, choć dla niektórych jest to technika o wiele prostsza od tradycyjnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Linki w komentarzach mogą być wolne od atrybutu nofollow.

Postępuj zgodnie z instrukacjami.